Nie od dziś wiadomo, że pensje nauczycieli pozostawiają wiele do życzenia. Okazuje się, że wielu z nich zamiast poświęcić wakacje na odpoczynek, zatrudniają się w wielu miejscach i wykonują sezonowe prace, aby dorobić sobie do domowego budżetu.

Nauczyciele muszą dorabiać w wakacje

Jak informuje portal kobieta.wp.pl, jedną z takich osób jest pani Joanna z Bydgoszczy. Kobieta od prawie trzydziestu lat uczy języka polskiego, jednak okazuje się, że wypłata z tej posady nie starcza jej na godne życie. Pani Joanna dorabia więc w wakacje jako bileterka przy jednej z miejskich plaż.

– Dostaję umowę zlecenie na dwa miesiące i dzięki temu mogę podreperować swój budżet - powiedziała nauczycielka podczas rozmowy z dziennikarzami portalu Wirtualna Polska.

– Pracuję co drugi dzień, od godziny 8 do 20. Jestem blisko plaży, ale słońca czy wody nie widzę, więc nie mogę korzystać z uroków lata. Ponadto trafiają się bardzo roszczeniowi klienci, którzy mają do mnie pretensje o ceny biletów czy o to, że pobieramy opłaty pomimo brzydkiej pogody - wyznała pani Joanna.

Nauczyciele radzą sobie jak tylko mogą

W podobnej sytuacji jest pani Anna, która na co dzień jest nauczycielką w jednej ze szkół w województwie zachodniopomorskim. Jak się okazuje, pani Anna od szesnastu lat jest właścicielką wypożyczalni kajaków.

– Nie jest lekko, bo w weekendy pracuję bez chwili wytchnienia nawet przez 12 godzin dziennie. Na szczęście to zajęcie od maja do września, więc w czasie, gdy nie muszę być w szkole – wyznała pani Anna w rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski.

Pani Anna pracuje w szkole już od dwudziestu siedmiu lat. Jest jednak w pełni świadoma, że pensja nauczyciela nie wystarczy jej na zbyt wiele. Dodatkowo nauczycielka wyznaje, że chce pomóc swoim córkom, które obecnie są na studiach.

– Mówienie, że my wszyscy odpoczywamy latem, to kompletna bzdura. Jeśli chce się być nauczycielem i jednocześnie nie oglądać każdej złotówki dwa razy, to trzeba się poświęcić i jakoś sobie dorabiać – podsumowała nauczycielka.

Jak informował portal "Życie": JEDNA NIEPRZEMYŚLANA DECYZJA ZRUJNOWAŁA ŻYCIE CAŁEJ RODZINY. OJCIEC I SYN PORAŻENI PIORUNEM. PRZYJACIELE PROSZĄ O POMOC, LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA

Przypomnij sobie: NIKT Z NAS NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAK OGROMNEJ ZMIANY W NASZYM KRAJU. JUŻ NIEBAWEM MAPA POLSKI ZOSTANIE ZAKTUALIZOWANA

Portal "Życie" pisał również: JEDNAK NIE W CAŁEJ POLSCE CENY ZA OBIAD SĄ ASTRONOMICZNE. JAK SIĘ OKAZUJE, MOŻNA ZJEŚĆ TANIO I DOBRZE