Nie spodziewali się, że zwykła wycieczka rowerowa zakończy się tragedią. Ojciec i syn zostali porażeni piorunem. Teraz walczą o życie.

Tragiczne wydarzenie

Mariusz Wista, postanowił zabrać swojego ośmioletniego syna na wycieczkę rowerową. Nie spodziewał się jednak, że będzie mieć ona tak okrutne konsekwencje. Podczas wyprawy nagle zerwała się burza.

Jak donosi portal Pikio.pl, mężczyzna postanowił wraz z chłopcem schronić się pod drzewem. Niestety, pan Mariusz nie przemyślał tej decyzji, chwilę później w drzewo, pod którym się schowali uderzył piorun.

Uderzenie pioruna spowodowało poważne obrażenia zarówno u mężczyzny, jak i u chłopca. Całe zdarzenie zaobserwował mieszkaniec Sułkowa, który natychmiast wezwał pomoc, a także podjął się reanimacji pana Mariusza.

Karetka pojawiła się na miejscu zdarzenia parę chwil później i natychmiast przewiozła ojca i syna do krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego.

Potrzebna jest pomoc

Obecnie stan pana Mariusza jest bardzo poważny. Uderzenie pioruna spowodowało bowiem u niego zatrzymanie krążenia. Według informacji przekazanych przez lekarzy, pan Mariusz ma obecnie poważny obrzęk mózgu. Oddycha za pomocą respiratora, a jego rokowania nadal nie są pewne.

Zdecydowanie lepiej czuje się natomiast ośmiolatek. Mimo, że ma poważne oparzenia drugiego stopnia, które dotknęły jego klatki piersiowej oraz gardła to jest świadomy i bez problemu kontaktuje się zarówno z lekarzami, jak i ze swoją mamą.

Naprzeciw tak trudnej sytuacji w jakiej znalazł się pan Mariusz i jego syn wyszli przyjaciele i rodzina. Postanowili bowiem założyć zbiórkę, podczas której chcą zebrać niezbędne fundusze na leczenie pana Mariusza. Potrzebne jest 50 tysięcy złotych. Do tej pory udało się zebrać 18 610 złotych.

- Tą zbiórką chciałbym przy Waszej pomocy pomóc jego żonie Agnieszce i córce Karolinie w ratowaniu ich najbliższych, aby odzyskali zdrowie. Dla Mariusza ta walka będzie bardzo ciężka i zapewne bardzo kosztowna. Kwota, którą ustawiłem, będzie zaledwie kroplą w morzu potrzeb. Jesteśmy wstrząśnięci tym, co wczoraj się wydarzyło - brzmi opis zbiórki zorganizowanej na portalu zrzutka.pl

Wpłat można dokonywać poprzez stronę: https://zrzutka.pl/5phsb8. Liczymy, że zarówno pan Mariusz, jak i jego syn wrócą do pełni zdrowia!

Jak informował portal "Życie": KURSCY MUSZĄ RADYKALNIE ZMIENIĆ SWOJE PLANY? MEDIA UJAWNIAJĄ, JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI MŁODEJ PARY

Przypomnij sobie: MAŁO KTO SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH DEKLARACJI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA POINFORMOWAŁ O NADCHODZĄCYCH ZMIANACH

Portal "Życie" pisał również: ZDJĘCIE, KTÓRE POJAWIŁO SIĘ W INTERNECIE ZASKOCZYŁO WIELE OSÓB. Z KIM PRZYJAŹNIŁA SIĘ KRYSTYNA PAWŁOWICZ PRZED WIELOMA LATY