Tego chyba nikt z nas się nie spodziewał! Już niedługo na mapie Polski może pojawić się nowe, siedemnaste województwo. O co dokładnie chodzi?

Zmiana na mapie Polski!

„Dziennik Gazeta Prawna” poinformował, że do rządu znów wrócił pomysł o wydzieleniu siedemnastego województwa w naszym kraju. Dokładnie chodzi tutaj o oddzielenie Warszawy, od województwa mazowieckiego.

Nowe województwo miałoby nosić nazwę „województwo warszawskie”. Co więcej, projekt wcale nie zakłada odległych dat, w których miałaby się dokonać ta zmiana. Jak się okazuje, projekt ma trafić do rządu jeszcze w tym miesiącu!

- Musimy to przeprowadzić jeszcze w tym roku, bo idzie nowy budżet unijny, w ramach którego musimy zgłosić nie 16, ale 17 województw i ich regionalne programy operacyjne na lata 2021‒2027 - powiedział jeden z polityków partii Prawo i Sprawiedliwość podczas wywiadu z „Dziennikiem Gazeta Prawna”.

Jak dokładnie ma wyglądać nowe województwo?

Według projektu, województwo warszawskie miałoby obejmować stolicę oraz przyległe powiaty, tak zwany „obwarzanek”. Co ciekawe, powstanie nowego województwa będzie musiało poskutkować również założeniem nowego sejmiku.

Dość krytyczne zdanie ma na temat nowego pomysłu Adam Struzik - marszałek województwa mazowieckiego.

- To absurdalny i niekonstytucyjny pomysł, nie można dokonywać takich podziałów w oderwaniu od całościowego podziału administracyjnego Polski - skomentował marszałek podczas jednego z wywiadów.

Według informacji przekazanych przez „Dziennik Gazeta Prawna” posiedzenie Sejmu w sprawie nowego województwa ma mieć miejsce już w sierpniu. Jakie decyzje zostaną na nim podjęte? Tego dowiemy się pewnie już niebawem.

Jak informował portal "Życie": JEDNA NIEPRZEMYŚLANA DECYZJA ZRUJNOWAŁA ŻYCIE CAŁEJ RODZINY. OJCIEC I SYN PORAŻENI PIORUNEM. PRZYJACIELE PROSZĄ O POMOC, LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA

Przypomnij sobie: MAŁO KTO SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH DEKLARACJI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA POINFORMOWAŁ O NADCHODZĄCYCH ZMIANACH

Portal "Życie" pisał również: ZDJĘCIE, KTÓRE POJAWIŁO SIĘ W INTERNECIE ZASKOCZYŁO WIELE OSÓB. Z KIM PRZYJAŹNIŁA SIĘ KRYSTYNA PAWŁOWICZ PRZED WIELOMA LATY