W minioną sobotę w krakowskich Łagiewnikach odbył się ślub Jacka Kurskiego i Joanny Kurskiej. Małżeństwo kilka lat temu wzięło ślub cywilny, jednak ich marzeniem było powiedzenie sobie sakramentalnego ‘tak’ przed ołtarzem.

Ślub wywołał wiele kontrowersji

Jak się jednak okazuje, ślub kościelny byłego prezesa TVP i jego żony odbił się ogromnym echem. Wszystko bowiem przez fakt, że oboje unieważnili wcześniej swoje kościelne małżeństwa. Katoliccy aktywiści są niesamowicie oburzeni takim obrotem spraw.

Jak informuje portal Wirtualna Polska, ślub Jacka Kurskiego mocno skomentował także marszałek województwa podkarpackiego. "Katolicy patrzyli na sytuację z lekką konsternacją", powiedział Władysław Ortyl.

- Czy od osób deklarujących przywiązanie do konserwatywnych poglądów wymagamy godnych przykładów, a nie medialnych pokazów? Czy dla praktykującego katolika, sakrament małżeństwa jest wciąż tym samym sakramentem? - mówił polityk z lokalnych struktur partii Prawo i Sprawiedliwość.

Źródło: pomorska.pl

Katolicy są oburzeni

Co więcej, całą sytuacją oburzeni są aktywiści ze Stowarzyszenia Europa Tradycja. Postanowili oni napisać list zawierający ich zastrzeżenia, co do ślubu Jacka Kurskiego. List ten skierowali do Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Aktywiści zarzucają kościołowi przede wszystkim brak reakcji. Ich zdaniem, ślub Jacka Kurskiego może spowodować, że jeszcze więcej polskich katolików odsunie się od kościoła, a ci którzy już wcześniej to zrobili tylko utwierdzą się w przekonaniu, że była to słuszna decyzja.

- Apelujemy do duszpasterzy, o wyartykułowanie stosownego nauczania, które zlikwiduje lub na początek, choć ograniczy zamieszanie i zakłopotanie wśród wiernych - napisali w liście aktywiści Stowarzyszenia Europa Tradycja.

Jak informował portal "Życie": JEDNA NIEPRZEMYŚLANA DECYZJA ZRUJNOWAŁA ŻYCIE CAŁEJ RODZINY. OJCIEC I SYN PORAŻENI PIORUNEM. PRZYJACIELE PROSZĄ O POMOC, LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA

Przypomnij sobie: MAŁO KTO SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH DEKLARACJI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA POINFORMOWAŁ O NADCHODZĄCYCH ZMIANACH

Portal "Życie" pisał również: ZDJĘCIE, KTÓRE POJAWIŁO SIĘ W INTERNECIE ZASKOCZYŁO WIELE OSÓB. Z KIM PRZYJAŹNIŁA SIĘ KRYSTYNA PAWŁOWICZ PRZED WIELOMA LATY