Wczoraj miała miejsce druga tura wyborów prezydenckich. W głosowaniu wzięła udział także córka prezydenta, Kinga Duda, która przykuła wzrok wielu osób.

Druga tura wyborów prezydenckich już za nami

W minioną niedzielę, od godziny 7 do 21 można było oddawać głos na swojego kandydata na prezydenta. Do urn poszły miliony Polaków, frekwencja we wczorajszym głosowaniu była zadziwiająco wysoka i wyniosła aż 67,9%.

W głosowaniu wzięły udział także osoby znane ze świata show biznesu oraz politycy. W obecności mediów swój głos oddał także prezydent Andrzej Duda, wraz z żoną - Agatą Dudą oraz córką - Kingą Dudą.

Prezydencka rodzina zastosowała się do zasad panujących obecnie w naszym kraju, związanych z trwającą epidemią koronawirusa. Wszyscy mieli bowiem maseczki, które zakrywały nos oraz usta. Jednak maseczka Kingi Dudy przykuła największą uwagę.

Źródło: france24.com

Co takiego zrobiła Kinga Duda?

Jak informuje portal o2.pl, czujni obserwatorzy, na maseczce córki prezydenta widniał wymowny napis: „You’re too close”, co oznacza „Jesteś zbyt blisko”. W jakim celu Kinga Duda wybrała na wczorajsze głosowanie akurat tę maseczkę?

Doskonale wiemy, że napis ten odnosi się do zasad zachowania dystansu społecznego. Według obowiązujących obecnie obostrzeń powinniśmy zachowywać przynajmniej 2 metry odległości od innych osób, z którymi przebywamy w pomieszczeniu, a nie mieszkamy na co dzień.

W lokalach wyborczych przestrzegane były także pozostałe obostrzenia. Przed wejściem do lokalu należało zdezynfekować ręce, a także powinniśmy przynieść własny długopis. Co więcej, pierwszeństwo wstępu do lokalu wyborczego miały kobiety w ciąży, osoby niepełnosprawne oraz starsze.

Źródło: wprost.pl

Jak informował portal "Życie": ANNA MUCHA DAŁA W KOŚĆ WŁAŚCICIELOWI RESTAURACJI. AKTORKA POKAZAŁA, CO POTRAFI, NAGRANIE TRAFIŁO DO INTERNETU

Przypomnij sobie: BYŁY MĄŻ MARTY KACZYŃSKIEJ PIERWSZY RAZ OD DAWNA ZABRAŁ GŁOS PUBLICZNIE. NIE PRZEBIERA W SŁOWACH, TO NAPRAWDĘ MOCNE

Portal "Życie" pisał również: WIELKA CEREMONIA SZYKUJE SIĘ U MAJDANÓW. MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN ZDRADZA SZCZEGÓŁY, MAŁY HENIO GWIAZDĄ WIECZORU