Trzeba tylko zajrzeć do piwnic lub na strych. Zgodnie z informacjami podanymi przez serwis Pikio.pl, wycofane z obrotu pieniądze papierowe i monety z okresu Polski Ludowej są na numizmatycznych aukcjach warte duże więcej niż kwota wybita na nominale.

Choć to nie antyki to okazuje się, że da się zdobyć niezłe sumy na starych pieniądzach, bo bilon z tamtego czasu cieszy się wielkim zainteresowaniem kolekcjonerów. Warto zajrzeć w różne miejsca i sprawdzić, czy nie przypadkiem nie posiadamy w domu prawdziwych skarbów!

Okazuje się, że monety pochodzące z czasów PRL-u mogą być dzisiaj chodliwym towarem wśród numizmatyków, którzy są gotowi płacić spore sumy za unikatowe okazy. Ci, którzy mają jeszcze wycofane z obrotu pieniądze mogą zatem sporo zarobić na aukcjach.

Monety z okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej na kolekcjonerskich aukcjach bywają warte wielokrotność sumy widniejącej na nominale. Można zarobić sporą sumkę!

Okazuje się, że pamiątki z czasów PRL-u to nie tylko pralka „Frania”, fotel bujany czy kartki na żywność. Spore sumy można dostać za stare monety z tego okresu. Swego czasu na aukcjach internetowych furorę robiła słynna moneta „rybak”, inaczej zwana „słoneczko”, a także złotówka z 1957 roku. Niektóre egzemplarze są warte nawet po 1000-1500 złotych. Wiele osób sprawdza zatem, czy inne nominały mogą być warte równie wiele.

Choć aż tak dużych pieniędzy nie można za nie otrzymać to z pewnością wpadnie do kieszeni wielokrotność pierwotnego nominału. Na przykład za dwuzłotówkę z 1981 roku, która nie ma żadnych rys i skaz kolekcjonerzy mogą dać 6-krotność wartości. Są jednak przypadki, że za takie monety można otrzymać nawet 30 złotych i więcej.

Może warto zatem zajrzeć na strych i sprawdzić, ile można otrzymać stare monety z PRL-u, wycofane dawno z obrotu płatniczego?

fot. Allegro

Jak informował portal „Życie”: BOHATERSKI PIES, KTÓRY PRZEZ KILKA DNI CZUWAŁ PRZY SWOIM ZAGINIONYM 83-LETNIM WŁAŚCICIELU. JAK SKOŃCZYŁA SIĘ TA HISTORIA

Przypomnij sobie: PIWONIA KRZEWIASTA OZDOBI KAŻDY OGRÓD. JAK WŁAŚCIWIE JĄ PIELĘGNOWAĆ, ŻEBY ZACHWYCAŁA PRZEZ LATA

Portal „Życie” pisał również: DOMOWE SPOSOBY NA USUNIĘCIE PRZEBARWIEŃ Z PLASTIKU. MEBLE OGRODOWE I INNE PRZEDMIOTY BĘDĄ LŚNIŁY JAK NOWE, WYSTARCZY KILKA PROSTYCH SKŁADNIKÓW