Epidemia koronawirusa wymusiła na większości pracodawców wdrożenie systemu home office, czyli pracy zdalnej. Przemawiały za tym względy bezpieczeństwa przy chęci utrzymania normalnego funkcjonowania firmy.

Choć obostrzenia zostały częściowo zniesione i wiele osób wróciło do biur, to na pracy z domu pozostaje wciąż duża grupa osób, w tym jeden z czytelników serwisu finanse.wp.pl, który zdalnie pracuje już 100 dni. I za te 100 dni firma energetyczna przysłała mu rachunek, który dosłownie ściął go z nóg.

Rachunki za prąd u osób pracujących zdalnie wzrosły diametralnie. Polakom ubywa pieniedzy

Choć mężczyźnie wydawało się, że sporo zaoszczędzi dzięki takiemu rozwiązaniu – pieniędzy i czasu, choćby na dojazdy czy posiłki w pracy – to wszystkie te pieniądze pójdą rachunek za prąd. Okazuje się, że z płaconych co miesiąc 63 złotych za energię elektryczną nagle zrobiło się 123 złote. Ponieważ dostawca energii zanotował wzrost zużycia, zatem prognozy na drugie półrocze są wyższe. I to o 70 proc. To jednak nie koniec. Pierwsza faktura do zapłacenia w lipcu wynosi blisko 500 złotych!

- Śmieję się, że dzieci nie mam, a 500+ dostałem – pan Mariusz nie traci dobrego humoru.

Mężczyzna nie jest odosobniony. Podobny problem jest w większości polskich miast. Wielu abonentów firm energetycznych zaczyna płacić rachunki za prąd po 150. 200, czasem 250 złotych na miesiąc.

Spora grupa osób może spodziewać się rekompensat za wzrost rachunków za prąd, jednak istnieć będą tylko cztery stawki ryczałtu: 34,08 zł; 82,80 zł; 190,86 zł i 306,75 zł. Najniższa obowiązuje dla większości gospodarstw domowych – od 65 do 500 kWh. Oznacza to, że rekompensaty zaplanowane na przyszły rok nie pokryją wydatków na prąd zwiększonych przez epidemię.

fot. Pixabay

Przypomnij sobie o… SODA OCZYSZCZONA REMEDIUM NA PROBLEMY W OGRODZIE. BOGACTWO JEJ ZASTOSOWAŃ JEST W STANIE ZASKOCZYĆ NAWET PROFESJONALNYCH OGRODNIKÓW

Jak informował portal Życie: JAK SPRAWIĆ, BY RÓŻE BYŁY PIĘKNE I ZADBANE? NAJWAŻNIEJSZE ZASADY PIELĘGNACJI RÓŻ OGRODOWYCH

Portal Życie pisał również o… WIELKA NIESPODZIANKA DLA PREZESA PIS W JEGO URODZINY. SIOSTRZENICA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO Z MĘŻEM PODAROWALI MU WYJĄTKOWY PREZENT