Andrzej Strzelecki urodził się w 1952 roku. Jest aktorem filmowym oraz teatralnym, a także reżyserem, prezenterem i satyrykiem. W latach 2008 - 2016 pełnił rolę rektora Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Mogliśmy go oglądać w takich filmach jak „W pustyni i w puszczy”, „1920 Bitwa warszawska” oraz wielu serialach, np. „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”, „Klan” i wielu innych.

Ostatnio okazało się, że Andrzej Strzelecki cierpli na bardzo poważną chorobę. Aktor ma bowiem nieoperacyjnego raka płuc oraz oskrzeli. Aby przeżyć potrzebuje leku, który jest niesamowicie drogi.

Jak czuje się aktor?

- Tato czuje się dobrze. To jest taka choroba, która sprawia, że ma się gorsze i lepsze dni, w tym momencie czuje się dobrze. Jest na tyle dobrze, że kilka dni temu był na planie „Klanu” i w poniedziałek ma kolejne zdjęcia - wyznała córka aktora, Joanna Strzelecka - Żylicz.

Istnieje szansa, aby Andrzej Strzelecki mógł wrócić do zdrowia. Jednak cena leku, który może poprawić jego życie jest dość wygórowana. Za jedna dawkę trzeba zapłacić 37 tysięcy dolarów. Aktor powinien przyjąć minimum 10.

Źródło: .aict.art.p

Trwa zbiórka na leczenie

O pomoc w zbiórce funduszy na leczenie Andrzeja Strzeleckiego zaapelowała w weekend jego córka.

- Leczenie powinno rozpocząć się jak najszybciej. Zdecydowałam się na upublicznienie informacji o zbiórce, co nie było dla mnie łatwe. Przez to, że świat się zatrzymał, to nie było potrzeby, by informować wszystkich o tym, co się dzieje, nie było pretekstu – nie było koncertów, planów zdjęciowych, zajęć. Teraz wracamy do normalności i zdecydowałam się na taki ruch, bo nadzieja na to, że chorobę uda się zatrzymać za pomocą tego specyfiku, jest ogromna - przyznaje Joanna Strzelecka - Żylicz.

Jak zaznacza portal Super Express przez weekend udało się zebrać 200 tysięcy złotych, jedna zbiórka odbywa się na portalu Facebook, natomiast drugą prowadzi fundacja Rak’n’Roll.

Córka aktora przyznaje, że zgromadzone fundusze pomogą w walce z chorobą przez pierwszy miesiąc. Jest to światełko w tunelu na drodze do lepszego życia Andrzeja Strzeleckiego.

Źródło: goingapp.pl

Może zainteresuje Cię to: OGROMNE ZMIANY WEJDĄ W ŻYCIE JUŻ 6 CZERWCA. WSZYSTKO ZA SPRAWĄ WAŻNEJ DECYZJI RZĄDU. O CZYM MOWA

Polecamy także: MAŁOPOLSKA: KORONAWIRUS JEDNAK NIE ODPUSZCZA. MINISTERSTWO PODAJE NOWE DANE

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE