Polacy bardzo długo czekali na ten moment. Decyzją rządu już za kilka dni wszystko się zmieni. Jest to wiadomość, która ucieszyła większość z nas, jednak wciąż pojawiają się obawy.

Ważna decyzja rządu

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wciąż się zmienia, prawdopodobnie nie osiągnęliśmy jeszcze szczytu zachorowań. Jednak władze niezwykle szybko zareagowały na doniesienia o pierwszych zarażonych i już wtedy podjęły zdecydowane kroki, w dużej mierze zatrzymując gospodarkę.

Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: antyradio.pl
Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: antyradio.pl
Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: antyradio.pl

Taki stan nie mógł trwać wiecznie. Nad Polską i tak wisi widmo sporego kryzysu, a gdyby utrzymywać wszystkie obostrzenia przez cały czas, sytuacja stałaby się ogromnie trudna nie tylko dla części przedsiębiorców, ale także dla nas wszystkich, a odbudowanie gospodarki mogłoby zająć wiele lat.

Władze zdecydowały się na czteroetapowe odmrażanie gospodarki. Czas pomiędzy etapami pozwala na obserwację, czy i jak wpływają na liczbę zarażeń COVID-19. Zaznaczono również, że jeśli nastąpiłby nagły ich wzrost – „wrócimy do punktu wyjścia”.

Jak podaje portal Pikio, obecnie powoli sytuacja wraca do normalności. Już od soboty otworzy się infrastruktura dostępna w lasach i parkach narodowych, czyli m.in. ścieżki edukacyjne oraz miejsca do biwakowania czy place zabaw i ścieżki zdrowia, które póki co wciąż są zamknięte.

Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube

- W sobotę 6 czerwca zostaną otwarte i te obiekty. Odbędzie się to w ramach kolejnego - czwartego - etapu odmrażania polskiej gospodarki – zaznaczało Ministerstwo Środowiska.

- Likwidacja zapisów o zamknięciu małej infrastruktury jest możliwa dzięki wysiłkom rządu i wszystkich Polaków w walce z COVID-19. Osobiście się starałem, by otwarcie nastąpiło jak najwcześniej, z drugiej zaś strony by maksymalnie zabezpieczyć zdrowie spacerowiczów – tłumaczył Michał Woś, minister środowiska.

To jeszcze nie wszystkie zmiany. Otwarto już restauracje oraz lotniska, zniesiono limit klientów w sklepie. Co więcej, już od 30 maja w wielu miejscach nie trzeba mieć na sobie maseczek, złagodzenie dotyczy m.in. noszenia ich podczas przebywania na świeżym powietrzu.

Przypomnij sobie o… PANUJĄCA SYTUACJA GOSPODARCZA MOCNO WPŁYWA NA LECHA WAŁĘSĘ. PREZYDENT ZWRÓCIŁ SIĘ Z NIETYPOWĄ PROPOZYCJĄ DO PRACODAWCÓW, JEST KONKRETNA ODPOWIEDŹ

Jak informował portal Życie: NAUKOWCY SĄ ZGODNI – WKRÓTCE BĘDZIEMY ZMAGAĆ SIĘ Z BARDZO NIEBEZPIECZNYM GATUNKIEM OWADÓW. CO TO ZA KOMARY

Portal Życie pisał również o… NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA PODAŁ KLUCZOWĄ DLA WIELKIEJ GRUPY POLAKÓW INFORMACJĘ. ZMIANA ZACZNIE SIĘ JUŻ 15 CZERWCA, WSZYSCY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ