Jak się okazuje, kilka tygodni temu ojciec Tadeusz Rydzyk świętował swoje 75. urodziny. Wiele duchownych właśnie w tym wieku rezygnuje z dalszej posługi i odchodzi na emeryturę. Czy tak też zrobi ojciec Tadeusz?

Jaka będzie decyzja duchownego?

Super Express przeprowadził wśród swoich czytelników ankietę, z której jasno wyniknęło, że chcą oni, aby redemptorysta odszedł już na emeryturę. Jednak kto obejmie stanowisko po Tadeuszu Rydzyku?

Jak się okazuje jest pewna osoba, z dość bliskiego otoczenia kapłana, która już od wielu lat pomaga mu w jego działaniach. Jest to ojciec Jan Król. Mimo tego, że nie zyskał jeszcze takiej popularności jak Tadeusz Rydzyk, to redemptorysta darzy go już od dawna ogromnym zaufaniem.

Jak pewnie nieliczni wiedzą, ojciec Jan Król jest obecnie wicedyrektorem Telewizji Trwam oraz Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk ma do niego takie zaufanie, że bez problemu powierzył mu kwestie finansowe rozgłośni i telewizji.

Ojciec Jan Król sprawuje obecnie wiele funkcji

Jak podaje portal Super Express, ojciec Jan Król jest ponadto kwestorem w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

Przypadła mu także rola prezesa dwóch spółek: Geotermia Toruń oraz Bonum. Ojciec Król pełni również funkcję zarządu fundacji Lux Veritatis.

Jak się zatem okazuje, już obecnie ojciec Jan Król ma wiele na głowie i według Tadeusza Rydzyka świetnie wywiązuje się ze swoich funkcji. Czy zatem to on jest kandydatem na następne najpopularniejszego polskiego redemptorysty?

Pozostaje również pytanie, czy jeśli faktycznie ojciec Król zastąpi ojca Rydzyka, to będzie on w stanie przyciągać do siebie takie tłumy, jak robi ojciec Tadeusz.

Źródło: radiomaryja.pl/

Zobacz także: MINISTER SPORTU MUREM ZA ŁUKASZEM SZUMOWSKIM. DANUTA DMOWSKA - ANDRZEJUK PRZYPOMNIAŁA, JAK WIELE ZAWDZIĘCZA SZEFOWI RESORTU

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Portal Życie pisał również o… WAŻNE INFORMACJE DLA OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z TELEWIZJI NAZIEMNEJ. BĘDĄ WIELKIE ZMIANY