Warto przypomnieć, że Łukasz Szumowski jest kardiologiem i elektrofizjologiem, uzyskał tytuł profesora nauk medycznych. Okazuje się, obecna minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk wiele lat temu miała możliwość na własnej skórze doświadczyć lekarskiego kunsztu Łukasza Szumowskiego, gdyż walczący dziś z epidemią koronawirusa minister zdrowia wykonał jej operację serca i to dwukrotnie!

W trakcie rozmowy z „Super Expressem” szefowa resortu sportu przyznała, że „bezpardonowe i brutalne ataki na profesora Szumowskiego i jego najbliższych” są dla niej nie do przyjęcia. Polityk przyznała, że poczuła ogromną wewnętrzną potrzebę, by wesprzeć swojego lekarza prowadzącego, który – jak sama przyznała – dziesięć lat temu niezwykle mocno wspierał jej drogę powrotu do wyczynowego sportu po zabiegu operacyjnym.

Lekarz miał wyjaśniać jej, że operacja kardiologiczna to nie wyrok i nie musi oznaczać odejścia ze sportu. Przez całą rekonwalescencję zapewniał reprezentantkę Polski o powrocie na planszę szermierczą.

Szefowa resortu sportu broni Łukasza Szumowskiego. Mocne słowa minister Dmowskiej-Andrzejuk

Przypominamy, że Danuta Dmowska-Andrzejuk to wybitna polska szpadzistka, wielokrotna mistrzyni świata i Europy.

Jak pisze portal Sportowe Fakty, obecna minister zdrowia przez lata cierpiała z powodu częstoskurczu. To uniemożliwiało jej normalne treningi i w końcu trafiła w ręce Łukasza Szumowskiego, który postanowił rozwiązać problem poprzez operację. Szpadzistka przeszła dwukrotnie przez ablację serca, a obecnego ministra zdrowia polecali jej wszyscy lekarze, z którymi przechodziła przez konsultacje.

Zobacz także: JAKIE WAKACYJNE CZYNNOŚCI MOŻEMY PODEJMOWAĆ, ABY NIE BYĆ ZAGROŻONYMI ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRALI EKSPERCI

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Portal Życie pisał również o… WAŻNE INFORMACJE DLA OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z TELEWIZJI NAZIEMNEJ. BĘDĄ WIELKIE ZMIANY