Ojciec Tadeusz Rydzyk od wielu lat jest postacią, która wśród wielu osób wzbudza skrajne emocje. Niektórzy go uwielbiają, inni nie ukrywają skrajnie negatywnych emocji, jakimi darzą duchownego.

Kontrowersyjny polski duchowny

Redemptorysta znany jest też z tego, że nie omija tematów politycznych i bardzo często zabiera w tym temacie głos, a nawet ingeruje w sprawy państwa, co nie podoba się wielu osobom.

Jak się okazuje, tym razem Tadeusz Rydzyk również chciał poruszyć sprawy polityczne i w tym celu zadzwonił do samego prezydenta Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda podczas kampanii wyborczej niejednokrotnie był gościem wielu programów telewizyjnych, w których to przedstawiał swój program wyborczy.

Prezydent często był zapraszany także do Radia Maryja. Podczas jednej z takich wizyt wziął udział w programie „Rozmowy niedokończone”. Podczas nagrania stało się jednak coś, czego nie spodziewał się prezydent.

Źródło: novenanews.com

Niespodziewana rozmowa

Jak się okazało, do programu zadzwonił sam ojciec Tadeusz Rydzyk, aby porozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą. Obawy o to, że duchowny będzie głosił radykalne poglądy, a także mocno będzie komentować działalność prezydenta okazały się jednak niesłuszne.

- Jest jeszcze wiele do zrobienia i dlatego gratuluję panu siły. Życzę, aby wygrywały siły propolskie - powiedział duchowny podczas rozmowy telefonicznej.

- Realizujemy ten proces repolonizacji. Żeby podać przykład, popatrzmy chociażby na bank Pekao SA. (…) Dzieje się to, ale to procesy występujące w gospodarce, ani łatwe ani szybkie. Najważniejsze jest to, że ten kręgosłup w Polakach jest silny - tłumaczył Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił jak ważna jest pamięć o tym, że jesteśmy Polakami, a także pielęgnowanie naszej tradycji, kultury i historii w codziennym życiu.

Zobacz także: MINISTER SPORTU MUREM ZA ŁUKASZEM SZUMOWSKIM. DANUTA DMOWSKA - ANDRZEJUK PRZYPOMNIAŁA, JAK WIELE ZAWDZIĘCZA SZEFOWI RESORTU

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Portal Życie pisał również o… WAŻNE INFORMACJE DLA OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z TELEWIZJI NAZIEMNEJ. BĘDĄ WIELKIE ZMIANY