Jak podaje "Fakt", 30 maja, w sobotę zamknięto jedno z warszawskich schronisk dla osób bezdomnych przy ulicy Żytniej 1. Jeden z przebywających tam mężczyzn jest zakażony koronawirusem.

Rzeczniczka prasowa warszawskiego urzędu zabrała głos w tej sprawie

Mężczyzna trafił do placówki na ulicy Żytniej ze szpitala Wolskiego, gdzie wcześniej wykrytokilkadziesiąt przypadków zakażenia SARS COV-2. Mężczyzna został niezwłocznie przewieziony do szpitala MSWiA, który się znajduje na ulicy Wołoskiej.

Rzeczniczka warszawskiego Urzędu Miasta Karolina Gałecka informuje, że 160 zostało ojętych obowiązkową kwarantanną. Jak dodaje, z początkiem przyszłego tygodnia, osoby te przejdą testy na obecność koronawirusa.

Caritas

Wtedy będziemy mogli powiedzieć, czy doszło do rozprzestrzenienia wirusa.

Wdrożyliśmy wszystkie procedury. Już wcześniej wyposażyliśmy placówkę w niezbędne środki ochrony.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, 30 maja w sobotę, ujawniono kolejnych 416 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, z czego 52 z nich to osoby z województwa mazowieckiego. Do tej pory stwierdzono w Polsce 23 571 potwierdzonych przypadków zakażenia, z czego niestety 1061 to ofiary śmiertelne.

Miejmy nadzieję, że niebawem Caritas znowu będzie mógł wznowić swoją działalność.

Przypomnij sobie o… CZY DOROTA SZELĄGOWSKA SPODZIEWA SIĘ KOLEJNEGO DZIECKA? JEJ KOMENTARZ ROZWIEWA WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI

Jak informował portal Życie: CZY ZWIĄZEK MARTYNY WOJCIECHOWSKIEJ I PRZEMKA KOSSAKOWSKIEGO PRZETRWA TEN TRUDNY CZAS? PODRÓŻNICZKA SZCZERZE O ICH RELACJI