Nietypowa interwencja miała miejsce w jednej z polskich parafii. Jak się okazało pewien ksiądz prowadził mszę wbrew zaleceniom Ministerstwa Zdrowia.

Niecodzienna interwencja

W kościele zgromadziło się 15 osób, co wskazuje na to, że w obecnej sytuacji zgromadzenie było nielegalne. Jednak policjanci nie mogli przeprowadzić interwencji, tak jak tego chcieli.

Przeszkodził im w tym ksiądz, który był bardzo stanowczy w swoich słowach. Na opublikowanym w sieci filmiku widać, że duchowny bez skrępowania poucza policjantów.

- Ja się pana boję. Proszę, żeby pan zdjął maskę, chcę zobaczyć pana twarz - zwrócił się duchowny do policjanta. Co więcej, stwierdził, że policjanci w maskach wyglądają jak przestępcy.

Jak się okazuje funkcjonariusz uchylił się do dość stanowczej prośby księdza, a wtedy ten wyciągnął rękę na powitanie, jednak zażądał aby mundurowy zdjął rękawiczkę, co też policjant niezwłocznie uczynił.

Jak donosi portal Wirtualna Polska, duchownemu nie podobał się też sposób, w jaki zwracali się do niego policjanci. Nie pozostawił więc tej kwestii bez komentarza.

- Jeżeli będzie pan się do mnie zwracał na "pan", to nie usłyszy pan ode mnie żadnego słowa. Jestem katolickim księdzem i domagam się, by w ten sposób się do mnie zgłaszać. Tym bardziej, że jest pan na służbie. Czy pan to zrozumiał? - stanowczo mówił duchowny.

Twitter @p_zuchowski

Absurdalne zachowanie księdza

Ponadto duchowny starał się przetłumaczyć policjantom, że nosząc maseczkę zatruwają swój organizm i mocno krytykował słowa mundurowego na temat tego, że stosuje się on do zaleceń rządu.

- Ktoś wam każe polecieć na księżyc i polecicie? Za to płacą ludzie z podatków? - dopytywał. Zarówno ksiądz, jak i zgromadzeni na mszy ludzie twierdzili, że nie mogą mieć na sobie maseczek, bo to szkodzi ich zdrowiu. - Nie każdy ma tak dobre zdrowie, żeby se gębę kagańcem zasłonić - powiedział ksiądz.

Jak się okazuje, duchownym tym jest ksiądz Michal Woźnicki, na którym od 4 lat spoczywa zakaz sprawowania Mszy świętej. Niestety ksiądz nie przejmuje się wcale tym zakazem i dalej sprawuje posługę, a dodatkowo wygłasza tak niedorzeczne poglądy.

Zobacz także: JAKIE WAKACYJNE CZYNNOŚCI MOŻEMY PODEJMOWAĆ, ABY NIE BYĆ ZAGROŻONYMI ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRALI EKSPERCI

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS