Jeśli badania DNA się potwierdzą, to ta historia stanie się jedną z bardziej sensacyjnych historii na całym świecie!

Tragiczne wydarzenia

Monika miała zaledwie 1.5 roku kiedy doszło do dramatycznych wydarzeń, które to miały miejsce w Legnicy. Był 16 lipca 1994 roku, wtedy mama i babcia widziały dziewczynkę po raz ostatni.

Robert B., ojciec Moniki udał się wraz z dziewczynką i teściami do jednej z aptek. W pewnej chwili dziadkowie dziewczynki stracili z oczu wnuczkę i jej ojca.

Robert B. wrócił do domu kilka dni później, jednak po dziewczynce nie było śladu. Po pewnym czasie mężczyzna uciekł za granicę. W 1997 roku, 3 lata po zdarzeniu sprowadzono go do Polski i odbyły się pierwsze przesłuchania. Niestety, Robert B. za każdym razem przedstawiał inną wersję zdarzeń.

Raz twierdził, że dziecko wypadło mu z wózka i zmarło, innym razem twierdził, że sprzedał córkę na targu. Kiedy został zwolniony z aresztu, ponownie uciekł z kraju.

Dopiero w 2008 roku stawił się przed Sądem Okręgowym w Legnicy, wtedy to oskarżono go o uprowadzenie i sprzedanie dziecka. W konsekwencji został na niego nałożony wyrok 15 lat więzienia, jednak przed osadzeniem udało mu się ponownie uciec z kraju.

Austriacka policja złapała mężczyznę dopiero w 2013 roku i od tej pory odbywa karę.

Zaginęła 26 lat temu / Facebook: Zaginieni przed laty

Niesamowita historia

Co ciekawe, ostatnio jedna z Amerykanek zgłosiła się do portalu zajmującego się osobami zaginionymi. Jak się okazuje Kelly może być zaginioną przed 26. laty Moniką B.

Kobieta dowiedziała się, że jest adoptowana, to skłoniło ją do poszukiwania prawy o sobie, wszystkie informacje jakie udało jej się uzyskać zaprowadziły ją właśnie do Legnicy.

– Na razie ja, podobnie jak Magdalena (mama zaginionej Moniki – przyp. red.) chcemy zatrzymać szczegóły dla siebie – wyznała Kelly w rozmowie z portalem Fakt.pl.

Kelly zdołała rozwikłać swoją sprawę i dotrzeć do Legnicy dzięki pomocy internautów. Obecnie trwają badania DNA, które mają potwierdzić tożsamość kobiety.

Zaginęła 26 lat temu / fakt.pl

Może zainteresuje Cię to: WRÓCIŁ ZZA ŚWIATÓW, ABY POPROWADZIĆ CÓRKĘ DO OŁTARZA. NIESAMOWITA HISTORIA, KTÓRA WYCISKA ŁZY Z OCZU

Zobacz także: CIĘŻARNĄ KOBIETĘ SPOTKAŁA NIEZWYKLE PRZYKRA SYTUACJA. ZOSTAŁA ŹLE POTRAKTOWANA PRZEZ STARSZĄ PANIĄ

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: NAUKOWCY ODKRYLI SEKRET DŁUGOWIECZNOŚCI. KLUCZEM DO WSZYSTKIEGO JEST TROSKA O INNYCH