Michael Piccoli przyszedł na świat 27 grudnia 1925 roku w Paryżu. Był synem francuskiej pianistki i szwajcarskiego skrzypka.

Niesamowity dorobek aktora

Aktor rozpoczynał swoją karierę na deskach paryskiego teatru Théâtre de Babylone, a następnie w teatrze Jeana-Louisa Barraulta.

Swoją debiutancką rolę filmową odegrał kiedy miał 20 lat, zagrał wtedy wieśniaka w filmie "Czary". Natomiast rolę pierwszoplanową odegrał dopiero w 1963 roku w filmie „Propaganda”.

Michaela Piccoli mogliśmy podziwiać w takich filmach jak „Zapach kobiety w czerni”, „Wielkie manewry”, „Dziennik panny służącej” czy „Max i ferajna”.

Aktor otrzymał również nagrody, m.in. nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes w 1980 roku. Został wtedy dostrzeżony w roli jaką odegrał w filmie „Skok w pustkę”.

Jednym z jego największych sukcesów była natomiast rola w filmie „Habemus papam”, który miał swoją premierę w 2011 roku.

Film opowiada o wyborze kardynała Melville’a na papieża, który następnie ucieka z Watykanu. Co ciekawe, u boku Michael Piccoli zagrał w tym filmie nasz polski aktor, Jerzy Stuhr, który odegrał rolę rzecznika Watykanu.

Michael Piccoli / YouTube

Niestety, Michael Piccoli odszedł z tego świata

Łącznie Michael Piccoli zagrał w ponad 150 filmach! Jego dorobek aktorski jest więc niesamowity.

Jak donosi portal Pikio, Michael Piccoli zmarł kilka dni temu. Dokładna data jego śmierci to 12 maja. Rodzina zwlekała z podaniem tej informacji do wiadomości publicznej.

Według doniesień aktor odszedł otoczony najważniejszymi dla niego osobami, żoną oraz dziećmi. W chwili śmierci Michael Piccoli miał 94 lata.

Gazeta Wyborcza przekazała, że prawdopodobnym powodem śmierci aktora był wylew.

Michael Piccolli / YouTube

Przypomnij sobie o… PRZYKRE WIADOMOŚCI O AKTORZE SERIALU "NA WSPÓLNEJ". PRZYJACIEL ARTYSTY POWIADOMIŁ O JEGO ODEJŚCIU, MIAŁ ZALEDWIE 44 LATA

Jak informował portal Życie: ODSZEDŁ WŁAŚCICIEL NAJBARDZIEJ INTERESUJĄCEJ SZAFY W POLSCE. MEDIA OBIEGŁA SENSACYJNA WIADOMOŚĆ

Portal Życie pisał również o… SMUTNE POŻEGNANIE W RODZINIE MARTY KACZYŃSKIEJ. TEGO ROZSTANIA NIE SPODZIEWAŁA SIE JEJ CÓRKA