Ewa Błaszczyk to aktorka, której życie w skutek tragicznych wydarzeń, zmieniło się o 180 stopni. Wszystko za sprawą wypadku, któremu uległa córka Ewy – Ola Janczarska.

Ola Janczarska zapadła w śpiączkę, która jest efektem zakrztuszenia się tabletką

Dziewczyna po tym, jak zakrztusiła się tabletką, zapadła w śpiączkę. Dziewczyna przykuta jest do szpitalnego łóżka od dwudziestu lat. Aktorka dzielnie walczy o wybudzenie córki ze śpiączki.

Krzysztof Ibisz to prezenter i dziennikarz, który prowadzi program „Demakijaż”. W pierwszej części programu, dotyczącego córki Ewy Błaszczyk, aktorka opowiadała widzom o tym, jak wyglądał dzień, w którym jej córka zapadła w śpiączkę.

Zdarzenie miało miejsce 11 maja 2000 roku. Jak się okazuje, wypadło akurat sto dni po tym, jak zmarl mąż gwiazdy. Zakrztuszenie, do którego doszło, spowodowało obrzęk mózgu, który doprowadził Olę do śpiączki.

Aktorka zdradziła Krzysztofowi Ibiszowi, jak brzmiały ostatnie słowa jej córki

Ewa Błaszczyk wspomina w swojej rozmowie z Krzysztofem Ibiszem o tym, jakie były ostatnie słowa jej córki.

„Jak lekarze sprawdzali, jak jest z tym obrzękiem mózgu to Ola wtedy krzyczała 'Mama!', ale później już nigdy nic nie powiedziała...”, wspominała aktorka ze smutkiem.

Ewa Błaszczyk nie traci nadziei. Wierzy w to, że jej córka wreszcie wybudzi się ze śpiączki. W 2002 roku, kobieta wraz ze swoim przyjacielem Wojciechem Drozdowiczem, stworzyła fundację. „Akogo?’ - bo taką nosi ona nazwę, działa na rzecz dzieci, które uległy urazom neurologicznym.

W 2012 roku aktorka powołała do życia Klinikę Neurorehabilitacyjną „Budzik”, która działa przy Centrum Zdrowia Dziecka. Klinika zajmuje się pacjentami z urazami mózgu.

Ewa Błaszczyk będzie gościem programu Krzysztofa Ibisza

Już w tę niedzielę, na antenie telewizji Polsat Cafe, pojawi się kolejny odcinek programu Krzysztofa Ibisza. Gościem dziennikarza będzie Ewa Błaszczyk, która opowie o tym, jak wyglądają jej zmagania i próby przywrócenia córki do pełnej sprawności.

„Powiedziało się A, powiedziało się B i trzeba robić dalej. Do dziś wybudziło się 41 osób. Największe szanse na przerwanie snu u pacjenta to rok od danego zdarzenia. Teraz pracujemy nad stworzeniem neurocentrum w Warszawie, żebyśmy mogli pomagać nie tylko w przypadku śpiączki” – zdradza Ewa Błaszczyk w programie Krzysztofa Ibisza „Demakijaż”.

W programie, aktora wróci także do tragicznych wspomnień. Ewa Błaszczyk opowie o śmierci swojego męża Jacka Janczewskiego i dniu, w którym Ola straciła sprawność.