Kolejni młodzi pacjenci zostali wybudzeni w klinikach Budzik, prowadzonych przez szanowaną aktorkę i aktywistkę, Ewę Błaszczyk! 28-letnia kobieta i nastolatek powoli wracają do zdrowia. To wielki sukces polskiej medycyny!

Dwoje młodych pacjentów wybudzonych ze stanu minimalnej świadomości!

Dwa ośrodki Budzika – w Olsztynie i Warszawie – odnotowały kolejne sukcesy na swoim koncie. W placówkach prowadzonych przez fundację Ewy Błaszczyk udało się wybudzić ze śpiączki 28-letnią Magdę i pełnoletniego chłopaka.

Młoda kobieta zapadła w śpiączkę na skutek powikłań kardiologicznych, które pojawiły się w trakcie ciąży. 28-latka wpierw odbyła leczenie w Wejherowie, skąd przetransportowano ją do kliniki „Budzik” dla dorosłych w Olsztynie.

Jak zdradził portalu ABC Zdrowie koordynator olsztyńskiego „Budzika” i lekarz prowadzący Magdę, dr Łukasz Grabarczyk, 28-latka trafiła do placówki w bardzo ciężkim stanie, była nieprzytomna

„Był stan minimalnej świadomości. Ponieważ jest moją pacjentką, jej wybudzenie cieszy mnie tym bardziej” – deklaruje lekarz.

Kolejne sukcesy kliniki „Budzik” i Ewy Błaszczyk

Zgodnie z opinią specjalistów, wielki udział w wybudzeniu Magdy miał jej mąż, który opiekował się kobietą 24 godziny na dobę. Mężczyzna jest rehabilitantem.

„Pewne choroby mogą pojawić się lub ujawnić właśnie w ciąży. U tej pacjentki miało miejsce zatrzymanie krążenia. W tym wypadku – oprócz naszego skromnego udziału – rodzina Magdy odegrała potężną rolę w procesie wybudzania. Mąż praktycznie u nas zamieszkał. Wystarczył miesiąc, by wyprowadzić pacjentkę ze stanu minimalnej świadomości!” – cieszy się dr Grabarczyk.

Magda chodzi i mówi, funkcjonuje całkowicie normalnie. Wiadomość o wybudzeniu 28-latki uradowała szczególnie założycielkę klinik „Budzik” i szefową Fundacji „Akogo?”, Ewę Błaszczyk.

„To wybudzenie to cud!” – deklaruje aktorka.

18-latek wybudzony po wypadku. Kolejny sukces „Budzika”

Nastolatek znalazł się w warszawskim „Budziku” blisko rok temu po wypadku komunikacyjnym. Chłopak – ku wielkiej radości i zadziwieniu rodziców – stawia pierwsze kroki i w najbliższym czasie zostanie wypisany do domu.

Do olsztyńskiego „Budzika” dla dorosłych trafi więcej pacjentów śpiączce

Oddział Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, który zajmuje się opieką i rehabilitacją osób w stanie minimalnej świadomości wkrótce powiększy się o 7 łóżek. Zakup łóżek i rozbudowa oddziału została sfinansowana ze środków Fundacji „Akogo?”.

Założycielka „Budzika”, aktorka Ewa Błaszczyk była prekursorką tego typu placówek na świecie. Dzięki jej pomysłowi, ośrodki tego rodzaju powstały już w Japonii, Włoszech i Szwajcarii. Fundacja ma w planach otwarcie kolejnej kliniki dla dorosłych.

Oddział na terenie Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie zacznie działać w połowie 2022 roku.

Anna Mucha opowiedziała o swoich zmaganiach z trudną chorobą: ANNA MUCHA O KROK OD POWAŻNEJ CHOROBY. GWIAZDA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA SZCZERE WYZNANIE

Poznaj również: NIEPOKOJĄCE SYMPTOMY, KTÓRE POWINNY CIĘ SKŁONIĆ DO WIZYTY U LEKARZA!

Joanna Zegarlicka