Każdy, kto interesuje się tą akcją marketingową słyszał o przeróżnych sposobach pozyskiwania maskotek z "Gangu słodziaków". Niestety nie zawsze zgodnych z prawem. Od haseł „dla chorej córki” po kradzież naklejek.

Na przesadzonej i niezdrowej determinacji, oszuści wyłudzają dane osobowe, które następnie wykorzystują przeciwko nam. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Na grupie facebook’owej „Nieformalna Grupa Wildecka” pojawiło się ogłoszenie o treści:

"Witam. Mam do oddania Świeżaki widoczne na zdjęciu oraz pełno wypełnionych kart z naklejkami. Oddam za darmo pani, która okaże umowę o pracę."

Długo nie trzeba było czekać na aktualizację tego posta. Jedna z członkiń grupy przesłała do mężczyzny zdjęcie swojej umowy o pracę, a ten w odpowiedzi poinformował, że jeśli dzisiaj odbierze, to zamyka temat i ogłoszenie jest nieaktualne. Jeśli nie, ogłoszenie będzie aktywne.

Chętni, którzy za wszelką cenę muszą mieć te maskotki nie zastanawiają się, po co obcym osobom ich umowa o pracę. Portal niebezpiecznik.pl przestrzega i publikuje post z próbą wyłudzenia kredytu na dane z umowy o pracę.

Co dwudziesty obywatel naszego kraju rocznie traci swoje dane wrażliwe na skutek kradzieży lub zgubienia dowodu osobistego. Nie lada gratką dla oszustów jest kserokopia dokumentów oraz zakazane dowody kolekcjonerskie.

Niektóre procedury bankowe wymagają jedynie podania numeru PESEL, oszuści mają więc pełne pole do popisu. Udostępniając dobrowolnie własną umowę o pracę na tacy podajemy wszystkie dane, które są niezbędne do zaciągnięcia kredytu lub pożyczki.

Przypomnij sobie o: BLACK FRIDAY JUŻ WKROTCE. OTO LISTA SKLEPÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W AKCJI

Jak informował portal „Życie”: STACJA TVN OSTRZEGA POLAKÓW. KLIENCI DWÓCH SKLEPÓW MOGĄ STRACIĆ SPORO PIENIĘDZY

Portal „Życie” pisał również o: KONIEC Z OGLĄDANIEM NETFLIXA NA URZĄDZENIACH POPULARNEJ MARKI