Stacja TVN wydała komunikat, w którym to ostrzega klientów dwóch popularnych sieci sklepów. Ci, którzy wybierają się na zakupy do Biedronki lub Rossmanna muszą od teraz zdecydowanie bardziej uważać.

Mianowicie, chodzi o wysyłane przez sklepy informacje o różnego rodzaju promocjach i atrakcyjnych ofertach sprzedażowych. Ci, którzy otrzymują SMS o takiej treści muszą mieć się na baczności, ponieważ wystarczy chwila, by stracili swoje pieniądze.

W ostatnim czasie klienci zgładzają, że dostają coraz więcej takich wiadomości. Czy faktycznie pochodzą one ze sklepów?

Na problem zwrócił uwagę serwis "Niebezpiecznik":

"Otrzymujemy wiele zgłoszeń, że nasi czytelnicy masowo "wygrywają" cenne nagrody w konkursach Biedronki i Rossmanna. Tak przynajmniej mówi im SMS, którego dostają i który wątkuje się na telefonie pod innymi (prawdziwymi) wiadomościami jakie dana osoba otrzymywała w przeszłości od Biedronki lub Rossmanna"

Jak donosi portal "Pikio.pl" przykładowa wiadomość może wyglądać w ten sposób:

"Szanowny Kliencie, Twoje nazwisko zostalo wybrane jako zwyciezca 2. miejsca w naszym listopadowym losowaniu. Wyświetl szczegóły tutaj:"

Nie należy jednak wchodzić w podany link. Odnośnik przekieruje odbiorcę do strony, na której można odebrać nagrodę, rzekomo ze sklepu Biedronka lub Rossmann. Aby to zrobić, komunikat nakazuje podać dane.

Później pojawia się informacja o konieczności wpłaty 2 euro. Jak się okazuje, taka opłata może być pobierana każdego miesiąca, jeśli odbiorca jej w odpowiednim czasie nie anuluje.

Stacja TVN zwraca więc uwagę na oszustów, zaznaczając, że ani Biedronka ani Rossmann nie oferuje klientom nagród, za które Ci muszą płacić.

Portal "Życie" informował też o: T-MOBILE ROZWIĄZUJE UMOWY. TO DUŻY PROBLEM DLA SETEK POLAKÓW

Pisaliśmy także o: WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE 300 PLUS! PIENIĄDZE WKRÓTCE MOGĄ PRZEPAŚĆ

Przypominamy też o: ŚWIETNA PROMOCJA W PRZEBOJOWEJ APLIKACJI! ZAŁOŻYSZ KONTO ZA DARMO I JESZCZE DOSTANIESZ PIENIĘŻNY BONUS!