Zanim zalogujesz się na jednym z popularnych serwisów społecznościowych dokładnie sprawdź link przekierowujący! W sieci pojawiły się strony, podszywające się pod znane witryny. Cert Orange ostrzega: ,,Uważajcie na strony, udające witryny popularnych polskich mediów”.

Na stronie Cert Orange pojawił się komunikat ostrzegający o panujących w sieci oszustach, podszywających się pod znane domeny m.in. naTemat, Fakt, Newsweek czy Gazete Polską.

Fałszywy artykuł przedstawiający historię jednej z rodzin, kusi nas mrzonkami o wielkiej wygranej w loterii Eurojackpot, a następnie przekonuje do zalogowania się na Facebooka, przy pomocy umieszczonego linku.

Po kliknięciu w klink przekierowujący przestępcy przejmują nasze konto po to, by przy pomocy naszego profilu wyłudzac kody BLIK od znajomych.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Przeczytaj ten artykuł: WIELKI GEST JURKA OWSIAKA. OFERUJE DUŻE WSPARCIE DLA POTRZEBUJĄCYCH!

Zobacz także wstrzącające wideo, na którym matka ratuje swoje dziecko: BOHATERSKA KOBIETA URATOWAŁA SWOJE DZIECKO! WSZYSTKO NAGRAŁY KAMERY! [WIDEO]
Ewelina Rozworska