Jurek Owsiak znany jest ze swojego wielkiego serca. Co roku razem ze swoją fundacją organizuje zbiórki z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem postanowił zdobyć się na inny gest.

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tygrysach, które zostały zatrzymane przy białoruskiej granicy. Cała Polska z zapartym tchem śledzi losy tych drapieżników. Siedem z nich trafiło do zoo w Poznaniu, zaś dwa – do Człuchowa.

Dyrekcja poznańskiego zoo zapowiada, że chciałaby stworzyć azyl dla zwierząt. Na ten cel potrzebne jest aż 6 milionów złotych.

Jerzy Owsiak postanowił, że całą część finansową Nagrody im. Andrzeja Wajdy, którą zdobył w grudniu 2018 roku, przekaże poznańskiemu zoo, by jego władze mogły wciąż pomagać zwierzętom.

Owsiak zachęca także do przyłączenia się do zbiórki, by pomóc w ratowaniu wszystkich zwierząt, które tego potrzebują.

„Przeczytałem, że poznańskie ZOO zwróciło się do wszystkich z apelem o wsparcie finansowe. Chodzi nie tylko o pomoc w obecnej sytuacji, jest także pomysł na przyszłość, aby stworzyć azyl dla zwierząt, które mogą znaleźć się w podobnej sytuacji. Wymieniono nawet konkretną kwotę – 6 mln złotych, do zebrania której gorąco, gorąco namawiam” – pisał.

Owsiak bardzo dziękował władzom poznańskiego zoo za opiekę nad siedmioma potrzebującymi tygrysami.

Przypomnijmy – 10 tygrysów przewożono z Włoch do Rosji. Transport został zatrzymany w Koroszczynie, na granicy białoruskiej, ze względu na brak wiz kierowców oraz dokumentów dla zwierząt. Jeden z tygrysów nie przeżył oczekiwania na pomoc – ciężarówka stała na granicy przez kilka dni.

Drapieżniki zostały przewiezione do zoo w Poznaniu oraz Człuchowie. Tygrysy były w bardzo złym stanie, a rokowania nadal są ostrożne.

Jak informowano, organizator transportu przebywa w areszcie, postawiono mu zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Nie przyznaje się do winy, lecz złożył obszerne wyjaśnienia.

Aresztowany obywatel Federacji Rosyjskiej mógłby wyjść z aresztu po wpłaceniu 30 tys. zł, jednak prokuratura złożyła sprzeciw wobec tej sądowej decyzji.

Mężczyzna nie może opuścić aresztu, dopóki sprawy nie rozstrzygnie sąd odwoławczy – Sąd Okręgowy w Lublinie.

Przytul tygrysa Wielki szacunek dla wszystkich, którzy brali udział w akcji ratującej nieszczęśliwe tygrysy jadące z...

Gepostet von Jurek Owsiak am Sonntag, 3. November 2019

Co się stało, że musiał przerwać trasę? ZNANY MUZYK PRZERWAŁ TRASĘ KONCERTOWĄ. ZEWSZĄD SPŁYWAJĄ DO NIEGO KONDOLENCJE

Upewnij się, czy nie jesteś w tarapatach! SETKI TYSIĘCY OSÓB MIESZKAJĄCYCH W PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI POLSKI MOŻE STRACIĆ DOMY! NAUKOWCY OSTRZEGAJĄ

Martyna Piotrowska