T-Mobile to znany operator sieci komórkowej. Wygląda na to, że firma przyjęła niecodzienną strategię biznesową.

Jak poinformowano, firma szykuje się do masowych zwolnień – planowane jest zwolnienie około 300 pracowników z Polski.

Okazuje się, że jest to sposób na poprawienie wyników sprzedażowych.

T-Mobile postawił na zwolnienia także w trzecim kwartale 2019 roku i dzięki takiemu działaniu firmie udało się wykazać spore zyski.

Jak podaje BiznesInfo, T-Mobile może się pochwalić wzrostem zysku EBITDA o 3,4% rdr na koniec trzeciego kwartału bieżącego roku. Jak mówi Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile, jest to w dużej mierze zasługa ograniczenia kosztów działalności, związanych z automatyzacją.

- Spodziewamy się, że również w nadchodzących kwartałach widoczny będzie pozytywny efekt, wynikający z obniżenia kosztów – mówił wtedy Maierhofer.

Obecnie w szeregach firmy w Polsce pracuje ok. 4,2 tys. pracowników. Zwolnienia grupowe rozpoczęły się w październiku, a kolejny etap zaplanowano na początek 2020 roku.

Po zwolnieniach w T-Mobile będzie pracowało niecałe 4 tys. osób.

- Staraliśmy się przeprowadzać redukcje przede wszystkim nie tam, gdzie jest bezpośredni kontakt z klientem, ale oczywiście w niektórych sklepach obsada była za duża w porównaniu do obrotów – opowiadał prezes firmy. Podkreślał, że nie planuje się żadnych dodatkowych zwolnień.

Firma zdecydowała się na budowę drugiego data center w Warszawie. Budynek będzie piątą taką placówką T-Mobile.

- Na nasze własne potrzeby potrzebujemy coraz mniej zasobów, ale chcemy uwalniać miejsca dla firm trzecich. W długim terminie chcemy odgrywać ważną rolę na rynku data center w Polsce, w każdym segmencie tego rynku – wyjaśnia Andreas Maierhofer.

Przypomnij sobie o… JEDNO ZDJĘCIE WYWOŁAŁO OLBRZYMIE EMOCJE. BYŁA UCZESTNICZKA „TAŃCA Z GWIAZDAMI” ODNIOSŁA SIĘ DO NIEPRZYCHYLNYCH KOMENTARZY

Jak informował portal Życie: PRZYJRZYJ SIĘ TEJ AKTUALIZACJI, ZAWIERA BŁĘDY! UŻYTKOWNICY STRACILI DOSTĘP DO SMS-ÓW

Portal Życie pisał również o… DZWONI DO CIEBIE KTOŚ SPOD TEGO NUMERU? ZASTANÓW SIĘ ZANIM ODBIERZESZ I STRACISZ PIENIĄDZE!