Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, zachęca wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, do wysłania podania. Jak informuje TVN24, wnioski można składać w formie pisemnej w urzędzie lub na poczcie.

Możliwą drogą wysłania wniosku jest też formularz elektroniczny. Można złożyć wniosek poprzez stronę empatia.mrpips.gov.pl, bankowość elektroniczną lub PUE ZUS.

- Drodzy rodzice, tylko do końca listopada możecie złożyć wniosek o świadczenie "Dobry start", czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Jeśli tego nie zrobicie, pieniądze zwyczajnie wam przepadną. Nie ma na co czekać – przekonuje Bożena Borys-Szopa.

W ramach programu „Dobry start” rodzice mogą uzyskać 300 złotych na wyprawkę szkolną dla swojego dziecka. Urzędnicy informują, że uprawnionych do pobrania jednorazowego świadczenia są 4,6 miliony uczniów.

Do końca września złożonych zostało 3,1 miliona wniosków. Pieniądze na wyprawkę mogą dostać uczące się osoby do ukończenia 20. roku życia. W przypadku uczniów niepełnosprawnych okres ten wydłuża się do momentu ukończenia 24. roku życia.

Od 1 sierpnia 2019 roku prawo do świadczenia uzyskali też uczniowie szkół wieczorowych i policealnych. Jednak dla nich zasady aplikowania są nieco inne.

- Co ważne, w ich przypadku wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą tradycyjną np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub drogą pocztową – poinformowała Bożena Borys – Szopa.

Ze świadczenia „Dobry start” nie mogą skorzystać dzieci chodzące do przedszkola, realizujące roczne przygotowanie przedszkolne ani studenci.

Przypomnij sobie o: POLACY MIELI Z TEGO TYTUŁU DOSTAWAĆ KOKOSY! A MAJĄ ZALEDWIE 200 ZŁ NA MIESIĄC

Jak informował portal "Życie": SPRZECIW WOBEC NOWEGO PROGRAMU RZĄDU. MNÓSTWO POLAKÓW NIEZADOWOLONYCH ZE ŚWIADCZEŃ!

Portal "Życie" pisał również o: LEWANDOWSKA JAKIEJ NIE ZNACIE. CO TAKIEGO POKAZAŁA NA SWOIM INSTAGRAMIE?