Danie według przepisów słynnej restauratorki biją rekordy popularności. Wszystkie gospodynie domowe chcą poznać sekret udanych gołąbków czy idealnie wysmażonych placków ziemniaczanych. Poniżej zdradzamy kilka tajników Magdy Gessler.

Magda Gessler znana jest z uwielbienia kuchni polskiej, zdecydowanie najbardziej lubuje się w przepisach z zeszytów babć czy książek sprzed kilkudziesięciu lat. To dzięki temu gwiazda zna sekrety, o których często w pośpiechu zapominają ówczesne kucharki.

– Można więc tworzyć fantastyczne dania wzbogacone doświadczeniem przeszłości. Chodzi więc o to, aby to, co mamy, łączyć w taki sposób, aby dawało to piorunujący efekt smakowy, jak dzieje się to w „Kuchennych rewolucjach”, gdzie proste gołąbki mogą stać się daniem wykwintnym – mówiła gwiazda w jednym z wywiadów.

I tak na przykład sekretem wyśmienitych gołąbków jest kapusta – nie można jej rozgotować, kiedy już są napełnione, musimy ciasno ułożyć je w garnku, zalać bulionem i gotować przez godzinę. Cały czas pilnując, żeby się nie przypaliły i co jakiś czas podlewać bulionem.

Kluczem dobrych placków ziemniaczanych jest nie tylko odpowiednia odmiana pyr, ale również ich wyważona proporcja w stosunku do mąki.

Schabowy nie obędzie się bez całonocnego namaczania w mleku, a potem starannym rozbiciu mięsa i usmażeniu go na dobrze rozgrzanym smalcu.

Zobacz również: OGLĄDALIŚCIE OSTATNIE KUCHENNE REWOLUCJE? RZADKO DOCHODZI DO TAKICH ZDARZEŃ!

Może zaciekawić Cię również: CZY JEST MOŻLIWE SZCZĘŚLIWE ŻYCIE POMIMO WYRZECZEŃ FIT? OTO SPOSOBY!

Źródło: „pikio.pl”