Życie fit kojarzy się z wieloma ograniczeniami. Samo powiedzenie „jestem fit” kosztuje, przede wszystkim… wielu wyrzeczeń. Jak pomimo rezygnacji można być szczęśliwym i cieszyć się życiem, oto rozwiązania.

Wiele z nas rezygnuje z czegoś. Wszystko po co, żeby osiągnąć jakiś cel. Bardzo często zastanawiamy się np., czy rzucić pracę, otworzyć działalność, zrezygnować ze studiów czy przestać jeść niezdrowo. Taka decyzja wydaje się być prosta, lecz w działaniu okazuje się, że nie jest to łatwe.

Zgrabna sylwetka albo wyrobiony sześciopak staje się być coraz większym przywilejem. Wielu ludzi, gdy zauważa „idealne ciało” widzi jedynie rezultat –wyrzeczeń, a co więcej – ciężkiej pracy.

Brak czasu, pieniędzy czy zauważonych efektów diety, utrata kontroli i brak motywacji to są nasze argumenty, które powstrzymują nas przed podjęciem ryzyka. Jednak stając przed wyborem, ważne jest określić swoje priorytety.

Dobre samopoczucie, zdrowy tryb życia jest czymś, co pragnie prawie każdy 7 Polak. Natomiast nie każdy decyduje się na zmiany. Mamy naszą codzienność, obowiązki, do tego dochodzą gorsze i lepsze dni – to wszystko sprawia, że nasz czas ucieka, a my wciąż jesteśmy w miejscu… w tym, gdy tylko chcemy coś zmienić, ale nie udajemy się na przemiany.

Dieta kojarzy się niezbyt dobrze, jej efekty są różne, zwłaszcza podczas wyjazdów i podróży. Jedzenie odpowiednich posiłków, w odpowiedni czas jest trudne gdy wprawiamy się w ruch. Warto jest zadbać o własne zdrowie, unikając niezdrowego jedzenia lub pośpiechu, który towarzyszy nam podczas posiłków.

Warto jest jednak pamiętać, że najważniejsze jest dobre samopoczucie psychiczne. Regeneracja, która idealnie wpisuje się w życie podróżnika, jest dobrym sposobem na poprawienie własnego humoru.

Nie warto jest wierzyć w świat idealny czy w obrazki, które pokazują się codziennie w świecie mediów. Należy zadbać o własne samopoczucie, kochać siebie i robić w życiu to, co sprawia nam przyjemność. Czasem potrzebny jest czas, doszlifowanie pomysłu lub zmiana podejścia.

Życie pisało o: OBAWY PRACOWNIKÓW. TAJEMNICZA SUBSTANCJA WPŁYNIE NA ICH ŻYCIE I ZDROWIE?!

Może zainteresuje Cię również to: POLACY TŁUMNIE ODWIEDZAJĄ TE MIEJSCA! JESTEŚMY JEDNYMI Z LIDERÓW W EUROPIE!

źródło: inf. własna