Era fitness od dawna króluje w Polsce. Kluby fitness stają się coraz bardziej popularne. A w ciągu ostatnich kilku lat prawie 3 miliony Polaków zaczęło swoją przygodę sportową w jednym z takich miejsc. 

Możemy się spodziewać, że w przyszłości przybędzie kolejny milion. Na chwilę obecną w Polsce ponad 2,84 mln obywateli uczęszcza do klubów fitness. Nic dziwnego! Polski rynek należy do najdynamiczniej rozwijających się w Europie.

W całej Europie ten rynek jest wart  26,3 mld euro. Ciekawe jest to, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch oraz Hiszpanii wydają dwie trzecie wspomnianej kwoty.

Polska należy do grupy społeczeństw, które nie oszczędzają na fitnessie. Jak zaznacza  fitmagazyn.pl średnio 7 na 100 Polaków są klientami takich klubów. Liderami w tej branży są Niemcy, gdzie około 10 mln osób ma wykupione członkostwo, oraz Wilka Brytania – 9,3 mln. A już w 2025 roku z klubów fitness może korzystać nawet 80 mln Europejczyków.

Warto wspomnieć o średniej wysokości opłaty członkowskiej. W Polsce to 116 zł.

Popularnością cieszą się również sekcje pływania i szkoły tańca oraz technologie cyfrowe pozwalające na samodzielne uprawianie sportu.

Pisaliśmy również o: GWIAZDA „TAŃCA Z GWIAZDAMI” WYZNAŁA: KEBAB JEST MOIM SPOSOBEM NA PIĘKNY WYGLĄD!

Może zainteresuje Cię również to: OTO IKONA STYLU W POLSCE! KWAŚNIEWSKA ZDRADZA SEKRET IDEALNEJ FIGURY!

źródło: inf.własna