W tym przepisie nie ma potrzeby wyrabiania ciasta, nadzienie przygotowuje się dosłownie raz dwa razy. Sam zobacz!

W tym przepisie do stworzenia okruchów używamy proszku kakaowego. Dzięki temu, ciasto będzie miało niepowtarzalny czekoladowy posmak i bogaty smak. Pomiędzy warstwy kruchych okruchów umieszczamy nadzienie twarogowe.

Czego potrzebujemy do przygotowania ciasta?

Na okruchy piasku:

Masło - 170 g;
cukier - 4-5 łyżek:
kakao w proszku - 3 łyżki;
sól dla smaku;
mąka - 300 g.

Do masy będziesz potrzebować:

Twarożek - 400 g;
cukier - 120 g;
śmietana - 100 g;
jaja kurze - 2 szt.;
skrobia - 2-3 łyżki. l.;
wanilina — opcjonalnie.

Zacznijmy gotować sernik

Najpierw zrób nadzienie. W misce rozgnieć widelcem domowy twarożek. Powinien być tłusty i miękki. Warto unikać twarogu ziarnistego, ponieważ spowoduje on, że masa nie będzie jednolita.

Do twarogu dodaj następnie śmietanę, skrobię, cukier i wanilinę. Wszystko dokładnie wymieszaj, ubij jajka. Aby uzyskać, jak najbardziej jednolitą masę warto ubić ją blenderem. Nadzienie gotowe, na razie odłóż je na bok.

Aby przygotować okruchy piasku, przesiej mąkę do miski, dodaj kakao, sól, cukier.

Weź trochę zmiękczonego masła i pokrój na kawałki, dodaj do ciasta. Nie zaleca się tarcia masła, ponieważ bardzo szybko i zbyt mocno się rozpuści.

Użyj widelca lub rąk, aby wszystkie składniki dokładnie ze sobą zmieszać, aż ciasto będzie kruche.

Wziąć naczynie do pieczenia o wysokości około 25 cm, przykryć pergaminem, ułożyć około 1/3 ciasta, dokładnie ugnieść, ułożyć boki o wysokości 4-5 cm.

Rozprowadź nadzienie równomiernie na cieście

Na wierzchu ułóż warstwę okruchów piasku, wszystko dobrze wygładź.

Piec ciasto w temperaturze 170 stopni przez 30-40 minut.

Gdy sernik będzie gotowy, wyjmij go z piekarnika i pozostaw do ostygnięcia, aby nadzienie się ustabilizowało.

Przypomnij sobie: CZY WIADOMO, KIEDY BĘDZIEMY MOGLI ZDJĄĆ MASECZKI NA STAŁE? WICEMINISTER ZDROWIA POSTANOWIŁ WYJAWIĆ, KIEDY TO SIĘ STANIE. JEST KONKRETNY TERMIN

Portal "Życie" pisał również: JAKIM WYKSZTAŁCENIEM MOŻE POCHWALIĆ SIĘ KATARZYNA DOWBOR? WIĘKSZOŚĆ JEST W BŁĘDZIE. ZNANA PREZENTERKA NIE JEST Z ZAWODU DZIENNIKARKĄ, A KIMŚ INNYM

Pisaliśmy również o: JAK UPORAĆ SIĘ ZE ŚWIĄTECZNYMI PORZĄDKAMI SZYBKO I SKUTECZNIE? DOKŁADNIE ROZPLANUJ SWOJE OBOWIĄZKI, A W MGNIENIU OKA UPORASZ SIĘ ZE SPRZĄTANIEM