Trudno docenić tę sztuczkę, czytając przepis — zdecydowanie warto spróbować „mrożonych” ziemniaków!

Danie ma słodki smak, przypominający purée ziemniaczane w chrupiącej skórce. Ponadto bulwy pozostają skrobiowe, nie wysychają i nie rozpadają się.

Składniki:

*Ziemniaki 8 szt.,

*Olej słonecznikowy 50 ml,

*Sól do smaku,

*Czarny pieprz (mielony) do smaku.

Przygotowanie:

1 Weź bulwy średniej wielkości, umyj i obierz. Ziemniaki gotować w lekko osolonej wrzącej wodzie przez 5-7 minut.

2 Odcedź wodę, pozwól ziemniakom ostygnąć, następnie narysuj płytką kratkę nożem na bulwach, włóż ziemniaki do zamrażarki na godzinę.

3 Naczynie do pieczenia wysmarować połową oleju, umieścić na środku bulw i nasmarować pozostałą częścią oleju.

4 Formę wkładamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika i pieczemy ziemniaki przez 40 minut, okresowo obracając bulwy tak, aby boki były równomiernie zrumienione.

5 Przygotowane ziemniaki doprawiamy solą i pieprzem, a w razie potrzeby dodajemy czosnek i zioła prowansalskie przepuszczone przez praskę.

Prawdopodobnie masz pytanie: po co gotować ziemniaki? Faktem jest, że gotowana skrobia NIE rozpadnie się, a ziemniaki będą słodkie i chrupkie.

Polecamy ugotować ten niezwykły dodatek i podzielić się wrażeniami!

Smacznego!

To też może cię zainteresować: Ministerstwo Zdrowia wystosowało ważny komunikat do wszystkich Polaków. Każda pomoc jest na wagę złota, znajdujemy się w ciężkiej sytuacji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poruszający wywiad Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej z córkami. Opowiedziała o relacjach z dziećmi i życiu bez Pawła Królikowskiego

O tym się mówi: Jasnowidz przewidział sytuację, która wydarzyła w Bejrucie? Na początku sierpnia do sieci trafiło tajemnicze nagranie