W ostatnim czasie Ministerstwo Zdrowia wystosowało wiele ważnych apeli i komunikatów związanych z pandemią. Teraz chodzi o bardzo ciężką sytuację, w której potrzebna jest każda możliwa pomoc – wystarczy nieco czasu, by móc przyczynić się do jej poprawy. O czym mowa?

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia

Komunikat ukazał się na Twitterowym profilu Ministerstwa Zdrowia. Jego przedstawiciele apelują do Polaków o poświęcenie około godziny czasu wolnego, można zrobić wiele dobrego dla innych, by poprawić panującą sytuację. Jak?

Łukasz Szumowski/screen Twitter
Łukasz Szumowski/screen Twitter

Jak podaje portal Pikio, akcja Ministerstwa Zdrowia ma na celu poprawę sytuacji w Polsce. Przyłączyły się do niej Telewizja Polska, Narodowe Centrum Krwi, miasto Warszawa, a także organizatorzy akcji „Moja krew, twoje życie”. Chodzi o zebranie krwi do pomocy innym.

Wiadomo już, że krwiobus z profesjonalnym wyposażeniem znajdzie się obok siedziby Telewizji Polskiej. W środku pracować będzie profesjonalny personel. By móc oddać krew, wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty i maseczkę.

„W całej Polsce potrzebna jest krew. Zostań honorowym krwiodawcą już dziś. Szczegóły: dzisiaj między 9:00-14:00 przed budynkiem TVP1, przy ulicy Woronicza. Pamiętajcie o maseczkach i zachowaniu dystansu w kolejce do oddania krwi” – brzmi informacja, która pojawiła się na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

W Warszawie najbardziej brakuje krwi z grup 0Rh+, 0Rh-, ARh+ i BRh+, jednak tak naprawdę każdy gest oddania krwi jest bardzo istotny.

Centra krwiodawstwa w innych miastach także nie mogą pochwalić się pełnymi magazynami. Właśnie dlatego warto poświęcić odrobinę czasu, by udać się do najbliższego punktu krwiodawstwa i oddać krew, która może uratować życie innym.

Szczególnie teraz, we wakacje, w czasie, gdy dochodzi do większej liczby wypadków, każda donacja jest na wagę złota.

Przypomnij sobie o… KOBIETA UTARŁA NOSA NAJZAGORZALSZYM WĘDKARZOM. POLKA ZŁOWIŁA AMURA-GIGANTA

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: GDZIE W MOŻNA UŻYĆ ŚRODKI Z BONU TURYSTYCZNEGO W KRAKOWIE? JEST AKTUALNA LISTA FIRM

Portal Życie pisał również o… MUSIMY PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA POWAŻNE RESTRYKCJE. MINISTERSTWO ZDROWIA JUŻ WKRÓTCE WDROŻY NOWE OBOSTRZENIA