Omlet jest jednym z najpopularniejszych pomysłów na śniadanie. Można do niego dodać wszystko, grzyby, boczek, ulubione warzywa czy owoce. Choć pierwotnie omletami zajadali się Rzymianie, dopiero Francuzi ulepszyli ich smak. Niewielu wie, jak naprawdę wygląda prawdziwy francuski omlet.

Na szczęście my wiemy i dlatego pragniemy podzielić się z wami sprawdzonym przepisem na prawdziwy francuski omlet. Cechą charakterystyczną omleta jest to, że jest on smażony na patelni bez dodatku tłuszczu. Jest on delikatny i przede wszystkim zdrowy.

My zdradzimy wam przepis na omleta gotowanego w… woreczku!

Sprawdzonym i niezawodnym sposobem okazuje się użycie rekawa do pieczenia. Wszystko dlatego, że jest on odporny na wysoką temperaturę, dlatego tez nie jest możliwe, aby uszkodził się podczas gotowania, czego nie zapewnią nam np. torebki śniadaniowe.

Omlet gotowany w woreczku

Składniki

4 jajka

0,5 szklanki mleka

1 łyżeczka śmietany

cukier, sól do smaku

2 woreczki do gotowania

PRZYGOTOWANIE

Przygotowanie posiłku zacznij od ubijania jajek. Kiedy białka będą już sztywne, dodaj do nich łyżeczkę śmietany i mleko. Następnie możesz dodać do ciasta ulubione składniki np. warzywa, owoce, cukier, cynamon, jabłka, czy co tylko zechcesz.

Kiedy ciasto będzie już gotowe, przelej je do rękawa i zwiąż. Omlet w woreczku dla bezpieczeństwa umieść w jeszcze jednym rękawie. Włącz wodę. Kiedy się zagotuje, włóż do niej woreczek z omletem i gotuj przez 30 minut. Po upływie tego czasu twój omlet będzie już gotowy!

Przypomnij sobie o… OSZAŁAMIAJĄCE KANAPKI ŚNIADANIOWE. NIE MOŻNA SIĘ IM OPRZEĆ

Jak informował portal Życie: BAJECZNIE PROSTE CIASTO BEZ PIECZENIA, KTÓRE OCZARUJE GOŚCI. ROBI SIĘ NIEMAL SAMO

Portal Życie pisał również o… BANALNIE PROSTE SAŁATKI MAKARONOWE, KTÓRE ZASMAKUJĄ KAŻDEMU. TEGO TRZEBA SPRÓBOWAĆ