Na przykład utkniesz w korku, przypalisz obiad na kuchence, albo musisz wstać wcześnie rano, żeby iść do pracy… Jednak jeśli postawisz się na miejscu bezdomnego, wszystkie nasze codzienne problemy będą trywialne w porównaniu z surowym życiem na ulicy.

Pewnego wieczoru w El Paso w Teksasie policjant Jose Flores odebrał telefon. Czas zamknąć sklep, ale wewnątrz wciąż był bezdomny, który nie chciał wyjść.

Dyspozytor powiedział policjantowi, że bezdomny poprosił o rozgrzanie się w sklepie, ale gdy nadeszła pora zamknięcia, odmówił opuszczenia sklepu.

Jose wsiadł do samochodu patrolowego i pojechał na wezwanie. Po przybyciu do sklepu Jose od razu zauważył, że bezdomny nie miał butów na nogach. Serce oficera zamarło z bólu. Postanowił więc coś zrobić.

Jose bez wahania poszedł do sklepu i zaczął patrzeć na półki z ubraniami i butami. Po wybraniu niezbędnych rzeczy oficer zapłacił za zakup. Potem wrócił do bezdomnego i dał mu nowe buty, parę skarpet i rękawiczki.

Jeden z pracowników sklepu sfotografował dobry uczynek policjanta. Ten obraz szybko rozprzestrzenił się w Internecie i wiele osób dziękowało Jose za jego szlachetność.

Dobry uczynek funkcjonariusza Jose rozgrzał moje serce i jestem pewien, że bezdomnemu też było cieplej. I to nie tylko dlatego, że ma teraz nowe buty, skarpetki i rękawiczki, ale także dlatego, że nieznajomy okazał życzliwość, zdobył się na pomoc i ogrzał go z troską i serdecznością.

Jose Flores to nie tylko oficer z wyróżnieniem służący w policji, ale także wspaniały człowiek o wielkim sercu.

Jak informował portal "Życie": TU JEST LUKSUSOWO! HANNA LIS ZADEMONSTROWAŁA WNĘTRZA SWOJEGO DOMU, WIDOK ZAPIERA DECH W PIERSIACH. DZIENNIKARKA POSTAWIŁA NA KLASYKĘ, DUŻO ZIELENI

Przypomnij sobie: PACJENCI OSTRZEŻENI PRZEZ NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA. JEST APEL DO POLAKÓW, ABY ZGŁASZAĆ PEWIEN PROBLEM, TO WAŻNE DLA DZIAŁANIA OCHRONY ZDROWIA

Portal "Życie" pisał również: PACJENCI OSTRZEŻENI PRZEZ NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA. JEST APEL DO POLAKÓW, ABY ZGŁASZAĆ PEWIEN PROBLEM, TO WAŻNE DLA DZIAŁANIA OCHRONY ZDROWIA