Pandemia koronawirusa dała nam mocno popalić. Od ponad roku nasze życie było uzależnione od wprowadzanych obostrzeń, a większość czasu zmuszeni byliśmy spędzić w domach. Okazuje się jednak, że zmieni się to szybciej niż myśleliśmy!

Mamy powody do radości!

Jak podaje portal Lelum, podczas dzisiejszej konferencji rządowej, w której udział wziął premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski pojawiły się bardzo optymistyczne informacje. Warto przypomnieć, że od 10 maja można organizować zgromadzenia do maksymalnie 25 osób, jednak już 29 maja limit ten zostanie zwiększony dwukrotnie!

Co więcej, już za kilka dni, bowiem 21 maja będziemy mogli skorzystać z usług oferowanych przez teatry oraz kina. 28 maja ruszą także siłownie! Oczywiście, wszystkie miejsca będą musiały przestrzegać odpowiednich zasad sanitarnych.

To koniec trzeciej fali!

Przypominamy także, że już od soboty czyli 15 maja nie będzie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, wszędzie tam gdzie możliwe będzie zachowanie 1,5 metrowego odstępu od innych osób. Maseczki nadal obowiązywać będą w przestrzeni zamkniętej.

Ponownie ruszyły także hotele, chociaż na ten moment mogą przyjmować tylko 50% gości. Dodatkowo istnieje także możliwość organizowania manifestacji społecznych, w których udział może wziąć maksymalnie 25 osób.

Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, niebawem uruchomiona zostanie także możliwość szczepień dla osób poniżej 18 roku życia!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA TO NIE MIEJSCE NA POKAZ MODY. KONTROWERSYJNE STYLIZACJE SĄ DOŚĆ KRYTYCZNIE KOMENTOWANE PRZEZ WIELE OSÓB

O tym się mówi w Polsce: CZTERNASTA EMERYTURA NIE TRAFI DO WSZYSTKICH SENIORÓW? NAJNOWSZE INFORMACJE O DODATKOWYM ŚWIADCZENIU EMERYTALNYM. PIENIĄDZE EMERYCI DOSTANĄ TYLKO RAZ

O tym się mówi na świecie: NIESAMOWITA HISTORIA 26-LATKI PORUSZYŁA INTERNAUTÓW. TO NIEPRAWDOPODOBNE, CO MATKA JEST W STANIE ZROBIĆ DLA SWOJEGO DZIECKA

Z życia gwiazd: MOCNA WYMIANA ZDAŃ POMIĘDZY MARIĄ SADOWSKĄ, A EDYTĄ GÓRNIAK. PADŁY MOCNE SŁOWA. O CO POSZŁO