Nie ulega żadnej wątpliwości, że sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju jest coraz gorsza. Dziś Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 8099 nowych przypadkach koronawirusa i 91 kolejnych zgonach. Niestety w przypadku nowych zakażeń, to kolejny niechlubny rekord.

NFZ podejmuje poważne kroki!

W takiej sytuacji Narodowy Fundusz Zdrowia nie mógł nie zareagować. Jak się okazuje, NFZ oraz Ministerstwo Zdrowia wracają do zaleceń, jakie zostały wydane wiosną, na początku pandemii.

- W związku z rozwojem epidemii wracamy do wiosennych zaleceń ograniczenia planowych zabiegów – przekazał minister zdrowia – Adam Niedzielski.

- Aby minimalizować ryzyko transmisji infekcji COViD-19 oraz zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, Centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo – brzmi fragment komunikatu wydanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Sytuacja jest nad wyraz poważna!

- Przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń, należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii – dodaje Fundusz.

Okazuje się więc, że obecnie w szpitalach nie będzie przeprowadzanej diagnostyki, która wymaga przebywania pacjenta na oddziale. Dodatkowo odroczone zostaną zabiegi torakochirurgiczne, korekcyjne kręgosłupa, endoplastyki stawów, pomostowania naczyń wieńcowych oraz zabiegi wewnątrzczaszkowe.

Narodowy Fundusz Zdrowia zwraca jednak uwagę na fakt, że ostateczną decyzję odnośnie odwołania zabiegu musi podjąć lekarz, po dokładnej analizie stanu zdrowia pacjenta.

- Jednocześnie przypominamy, że w każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia, należy indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia oraz potencjalne skutki – apeluje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak informował portal "Życie ": DO INTERNETU TRAFIŁO ZDUMIEWAJĄCE NAGRANIE Z POLICYJNEJ INTERWENCJI. POLICJANCI CHCIELI DAĆ MANDAT ZA BRAK MASECZKI, CO STAŁO SIĘ PÓŹNIEJ ZDUMIEWA

Przypomnij sobie: POLACY NIE BĘDĄ ZADOWOLENI, POJAWIŁY SIĘ NOWE STAWKI ZA WYWÓZ ŚMIECI. SZCZEGÓLNIE DOTKLIWA PODWYŻKA DLA WIELODZIETNYCH RODZIN, POTĘŻNE SUMY

Portal "Życie " pisał również: DUŻA GRUPA POLAKÓW OD CZWARTKU BĘDZIE MOGŁA STARAĆ SIĘ O WYŻSZE ŚWIADCZENIA. JAK OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE? TRZEBA SPEŁNIAĆ JEDEN WARUNEK