Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju ulega nieustannemu pogorszeniu. Nieustannie rośnie liczba nowych przypadków koronawirusa, a liczby te są niesamowicie wysokie. Chorych jest zdecydowanie więcej, niż podczas pierwszej, wiosennej fali pandemii.

Czekamy na nową listę i nowe obostrzenia! Jak rozwinie się sytuacja?

Już dziś Ministerstwo Zdrowia ma przekazać Polakom nową listę, która będzie zawierać czerwone strefy. Które powiaty trafią na niechlubną listę? Na ten moment jeszcze tego nie wiemy.

Jak przypomina portal Super Express, obecnie nasz kraj podzielony jest na dwie strefy: czerwoną oraz żółtą. Lista powiatów, które są zaliczane do jednej ze stref jest aktualizowana co tydzień. Już niebawem powinna się zatem pojawić najnowsza aktualizacja.

Przypomnijmy, że obecnie na terenie całego kraju obowiązuje nas zasłanianie ust i nosa nie tylko podczas przebywania w zamkniętych pomieszczeniach, ale także na otwartej przestrzeni. Zakaz ten nie obowiązuje jedynie w lasach oraz parkach.

Premier apeluje do Polaków!

- Dzisiaj słowa klucze to: spokój, odpowiedzialne podejście, zmniejszenie ryzyka emisji. Robimy to poprzez dystans i maseczki. Bardzo mocno przypominamy o tym obowiązku – apelował Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej.

- Od 10 października wprowadzamy zasady strefy żółtej na cały kraj. Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej i komunikacji. W strefie żółtej mielibyśmy ok. 100 powiatów, dlatego zdecydowaliśmy się na to jasne rozwiązanie – dodał premier.

Jak informował portal "Życie ": W JEDNYM Z POLSKICH KLASZTORÓW SYTUACJA Z POWODU KORONAWIRUSA JEST NIEZWYKLE POWAŻNA. NIESTETY, ZAKONNICY PRZEKAZALI BARDZO SMUTNĄ INFORMACJĘ

Przypomnij sobie: POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA NOWE OBOSTRZENIA. NOSZĄC MASECZKĘ NIE WOLNO NAM JEŚĆ I PIĆ. CZY JEDNAK SĄ TO WSZYSTKIE ZAKAZY, KTÓRE OBECNIE PANUJĄ

Portal "Życie " pisał również: TAKIE SYTUCJE NIE POWINNY MIEĆ MIEJSCA. MIESZKAŃCY WYZNALI, JAK WYGLĄDAJĄ OSTATNIE POŻEGNANIA W ICH PARAFII ORAZ DO CZEGO DOPUSZCZAJĄ SIĘ KSIĘŻĄ