Niestety, w naszym kraju nieustannie rośnie liczba nowych przypadków koronawirusa. Tylko wczoraj, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 6526 przypadkach oraz 116 zgonach. Jakie kroki zostaną podjęte i czy ochrona zdrowia poradzi sobie w tak trudnych czasach?

Generał apeluje o budowę szpitali!

Generał Grzegorz Gielerak jeszcze wiosną przebywał w Lombardii we Włoszech, gdzie brał udział w misji medycznej. Generał miał okazję zobaczy na własne oczy, ogromną tragedię, do jakiej może doprowadzić załamanie ochrony zdrowia w wyniku pandemii koronawirusa. Nauczony doświadczeniem jakie pozyskał we Włoszech, generał rekomenduje aby w Polsce zacząć już budowę szpitali tymaczasowych.

- Wobec rekordów zakażeń koronawirusem i problemów z brakiem wolnych łóżek powinniśmy już zacząć budować szpitale tymczasowe dla pacjentów z COVID-19 – wyznał gen. Grzegorz Gielerak – dyrektor Wojskowego Centrum Medycznego w Warszawie.

- To sprawdzony sposób udzielania świadczeń medycznych w dobie masowych zachorowań. Stanowi doskonałe wsparcie systemu ochrony zdrowia w zakresie intensywnej terapii, jednocześnie gwarantuje efektywne wykorzystanie trudno dostępnych fachowych zasobów kadrowych. Takie szpitale są też bezpieczne pod względem epidemicznym – dodał generał podczas wywiadu dla portalu Wirtualna Polska.

Sytuacja będzie jeszcze gorsza?

Generał twierdzi, że hale sportowe oraz magazynowe mogą zostać zaadaptowane na oddziały intensywnej terapii. W ostateczności można także budować takie oddziały z kontenerów.

Co więcej, generał Gielerak nie ma wątpliwości co do tego, że nasz system opieki zdrowotnej już niebawem będzie niewydolny, a liczba zakażeń nieustannie będzie rosnąć.

Jak podaje portal Wirtualna Polska, obecnie w szpitalach na terenie województwa łódzkiego wolne są tylko trzy miejsca na oddziałach intensywnej terapii! Jeszcze gorzej jest w Warszawie, gdzie w szpitalach zakaźnych nie ma już ani jednego miejsca. Co więcej, w stolicy nie ma także wolnego respiratora.

Jak informował portal "Życie ": W JEDNYM Z POLSKICH KLASZTORÓW SYTUACJA Z POWODU KORONAWIRUSA JEST NIEZWYKLE POWAŻNA. NIESTETY, ZAKONNICY PRZEKAZALI BARDZO SMUTNĄ INFORMACJĘ

Przypomnij sobie: POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA NOWE OBOSTRZENIA. NOSZĄC MASECZKĘ NIE WOLNO NAM JEŚĆ I PIĆ. CZY JEDNAK SĄ TO WSZYSTKIE ZAKAZY, KTÓRE OBECNIE PANUJĄ

Portal "Życie " pisał również: TAKIE SYTUCJE NIE POWINNY MIEĆ MIEJSCA. MIESZKAŃCY WYZNALI, JAK WYGLĄDAJĄ OSTATNIE POŻEGNANIA W ICH PARAFII ORAZ DO CZEGO DOPUSZCZAJĄ SIĘ KSIĘŻĄ