Koronawirus nie ustępuje i niestety zbiera w naszym kraju coraz większe żniwo. Codziennie pojawiają się informacje o tysiącach nowych przypadków. Niestety liczba zgonów również nie napawa optymizmem.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo!

Co więcej, wielu specjalistów twierdzi, że na ten moment nie możemy oczekiwać poprawy sytuacji, a liczba chorych będzie nieustannie rosnąć. Powiększają się także obawy społeczeństwa o to, czy ochrona zdrowia w naszym kraju poradzi sobie z takim przyrostem zachorowań.

Jak podaje portal Interia, tragiczne wiadomości przekazał klasztor franciszkanów, który znajduje się w Łagiewnikach w Łodzi. Wczoraj, 14 października, z powodu koronawirusa zmarł w klasztorze jeden z zakonników – ojciec Marek Zienkiewicz.

- W środę (14 października) zmarł ojciec Marek Zienkiewicz, gwardian klasztoru franciszkanów w łódzkich Łagiewnikach i proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego i bł. Rafała Chylińskiego. Miał 61 lat – przekazał Dziennik Łódzki.

Źródło: baedekerlodz.blogspot.com

Sytuacja jest bardzo skomplikowana!

Niestety, sytuacja jest bardzo skomplikowana, bowiem dwaj inni zakonnicy z tego samego klasztoru przebywają obecnie w szpitalu, także z powodu koronawirusa.

- Dodatkowo w klasztorze łagiewnickim pojawiło się ognisko koronawirusa. Dwaj kolejni franciszkanie zakażeni koronawirusem trafili do szpitala. Ich stan nie jest ciężki – przekazał łódzki sanepid.

W ubiegłą niedzielę, w parafii św. Antoniego Padewskiego i bł. Rafała Chylińskiego miała miejsce Pierwsza Komunia Święta. Obecnie wszczęto postępowanie w tej sprawie i trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Jak informował portal "Życie ": TO NIE JEST NAJLEPSZY ROK DLA HANNY LIS. PREZENTERKA NIE UKRYWA SWOICH PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH. O CO DOKŁADNIE CHODZI

Przypomnij sobie: POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA NOWE OBOSTRZENIA. NOSZĄC MASECZKĘ NIE WOLNO NAM JEŚĆ I PIĆ. CZY JEDNAK SĄ TO WSZYSTKIE ZAKAZY, KTÓRE OBECNIE PANUJĄ

Portal "Życie " pisał również: TAKIE SYTUCJE NIE POWINNY MIEĆ MIEJSCA. MIESZKAŃCY WYZNALI, JAK WYGLĄDAJĄ OSTATNIE POŻEGNANIA W ICH PARAFII ORAZ DO CZEGO DOPUSZCZAJĄ SIĘ KSIĘŻĄ