Lekarze nie kryją swojego zbulwersowania słowami, jakie padły ostatnio z ust Jacka Sasina. Co więcej, medyków skrytykowała także Telewizja Polska, w swoim materiale, który przygotowała. Jak dalej rozwinie się ten konflikt?

Lekarze są oburzeni!

Jak podaje portal Wirtualna Polska, Jacek Sasin powiedział ostatnio, że zauważa, iż w pracy lekarzy „występują problemy”.

- Tym problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety, występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego - chcę to podkreślić wyraźnie, części. Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce – powiedział Jacek Sasin podczas wywiadu w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Niemal natychmiast słowom polityka sprzeciwił się profesor Andrzej Matyja – szef Naczelnej Rady Lekarskiej. Profesor wymaga, aby polityk przeprosił za swoje słowa.

Lekarzy poparł także Jerzy Owsiak, prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Swoje poglądy na temat pracy lekarzy, przekazał za pośrednictwem Facebooka.

Drogi Panie Sasin, Właśnie skończyliśmy 55. Konkurs Ofert https://www.wosp.org.pl/live/55konkursofert. Kupiliśmy 63...

Posted by Jurek Owsiak on Wednesday, October 14, 2020

Kontrowersyjny materiał!

Sporo kontrowersji wzbudził też jeden z materiałów Telewizji Polskiej, który został wyemitowany podczas „Wiadomości’.

Autor materiału, Konrad Wąż zaznaczył, że wielu lekarzy już na początku pandemii przeszło na zwolnienia lekarskie lub też złożyło wypowiedzenia. Autor podsumował swój materiał słowami "niektórzy z nich nie chcą narażać się na ryzyko zakażenia".

Oliwy do ognia dodała także wypowiedź wojewody mazowieckiego – Konstantego Radziwiłła. Według słów byłego ministra zdrowia, dość spora część lekarzy odmawia pomocy szpitalom. Konstanty Radziwiłł twierdzi, że poprosił 235 lekarzy o stawienie się na oddziałach dla pacjentów z koronawirusem, a jego prośbę zrealizowało tylko 18 z nich.

Kto ma rację w całym konflikcie i jak się on zakończy? Tego nie wiemy. Na pewno jednak takie postawy i oskarżenia nie pomagają nam w sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujemy!

Jak informował portal "Życie ": W JEDNYM Z POLSKICH KLASZTORÓW SYTUACJA Z POWODU KORONAWIRUSA JEST NIEZWYKLE POWAŻNA. NIESTETY, ZAKONNICY PRZEKAZALI BARDZO SMUTNĄ INFORMACJĘ

Przypomnij sobie: POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA NOWE OBOSTRZENIA. NOSZĄC MASECZKĘ NIE WOLNO NAM JEŚĆ I PIĆ. CZY JEDNAK SĄ TO WSZYSTKIE ZAKAZY, KTÓRE OBECNIE PANUJĄ

Portal "Życie " pisał również: TAKIE SYTUCJE NIE POWINNY MIEĆ MIEJSCA. MIESZKAŃCY WYZNALI, JAK WYGLĄDAJĄ OSTATNIE POŻEGNANIA W ICH PARAFII ORAZ DO CZEGO DOPUSZCZAJĄ SIĘ KSIĘŻĄ