Od marca nasz kraj nieustannie zmaga się z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa. Niestety, od kilku dni sytuacja jest bardzo poważna ponieważ chorych nieustannie przybywa.

Sytuacja jest bardzo trudna!

Nie ulega zatem wątpliwości, że w dość trudnym położeniu znalazły się także domy pomocy społecznej oraz domy opieki. Jak przekazała Iwona Michałek – wiceminister rodziny, do tej pory z powodu koronawirusa w domach pomocy społecznej zmarły 204 osoby. W prywatnych ośrodkach, gdzie sprawowana jest całodobowa opieka zmarło natomiast 99 osób.

Co więcej, wiceminister rodziny przekazała, że od początku pandemii koronawirusa do dnia 1 października zakażenia nowym wirusem potwierdzono w 48 domach pomocy społecznej, jest to więc 5,8% łącznej ilości takich placówek w naszym kraju.

Dodatkowo na ten moment w domach pomocy społecznej zakażonych jest 890 osób oraz 339 pracowników ośrodków. Łącznie w Polsce w DPS-ach przebywa 80 tysięcy osób, a pracuje w nich 58 tysięcy osób.

Sytuacja w prywatnych ośrodkach całodobowej opieki wygląda nieco lepiej. Tam zakażonych jest 49 pacjentów oraz 12 osób z personelu.

Ministerstwo uspokaja Polaków!

Jak przekazuje portal tvn24, na ten moment Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zapewnia, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana i wprowadzane są dodatkowe obostrzenia.

- Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa i odpowiedniej ochrony osobom, u których ryzyko ciężkich skutków zakażenia koronawirusem i zachorowania na COVID-19 jest największe, od 16 września wprowadzono obowiązek przeprowadzenia testów diagnostycznych w kierunku koronawirusa pacjentom przyjmowanym do zakładów opiekuńczo-leczniczych, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów oraz domów pomocy społecznej – przekazała Józefa Szczurek – Żelazko.

Jak informował portal "Życie": GWIAZDA SHOW "KRÓLOWE ŻYCIA" WYSZŁA ZA MĄŻ? CZY DAGMARA KAŹMIERSKA UKRYŁA ŚLUB PRZED SWOIMI FANAMI

Przypomnij sobie: GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY PRZESTRZEGA POLAKÓW! JEDEN Z PRODUKTÓW ZOSTAŁ WYCOFANY ZE SPRZEDAŻY. SPRAWA JEST BARDZO WAŻNA

Portal "Życie" pisał również: TYMI WYDARZENIAMI ŻYLI WSZYSCY POLACY. POJAWIAJĄ SIĘ NIEZNANE DOTĄD FAKTY W SPRAWIE MACIEJA ALEKSIUKA. CO TAKIEGO SIĘ WYDARZYŁO