Minister Zdrowia, Adam Niedzielski zdecydował się na podjęcie ważnej kwestii. Wszystko przez pogarszającą się sytuację związaną z pandemią koronawirusa w Polsce. Minister zdrowia zdecydował się na otwarcie szpitali trzeciego stopnia. Zadaniem placówek będzie przyjmowanie chorych na COVID-19, których stan jest najcięższy.

Ministerstwo Zdrowia podjęło zdecydowane kroki

Podczas konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia, Niedzielski poinformował o podjęciu decyzji dotyczącej otwarcia szpitali trzeciego stopnia.

Wzrasta bilans chorych na COVID-19/screen Pixabay
Wzrasta bilans chorych na COVID-19/screen Pixabay

– Dla pacjentów z koronawirusem, którzy wymagają wysokospecjalistycznego leczenia, będzie 16 szpitali na tzw. trzecim, najwyższym poziomie zabezpieczenia. Po jednym szpitalu w każdym województwie – powiedział Adam Niedzielski.

Wprowadzenie szpitali trzeciego stopnia związane jest z pogarszającą się sytuacją koronawirusa w Polsce. Codziennie w szpitalach ląduje tysiące osób. Jeżeli zacznie brakować lóżek dla pacjentów, szpitale specjalistyczne zamienią się oddziały zakaźne.

– Zbliżając się coraz bardziej do dużego obłożenia, które jest testowaniem naszej granic wydolności, będziemy chcieli, żeby te szpitale były dedykowane walce z COVID-19 – powiedział Minister Zdrowia.

Adam Niedzielski
Adam Niedzielski
Adam Niedzielski

To też może cię zainteresować: Rudi Schuberth zawiedziony wysokością swojej emerytury. Czy ma powody do narzekania