Nie ulega żadnej wątpliwości, że Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku. Przyzwyczailiśmy się już, że czas ten zawsze spędzamy w gronie swoich najbliższych. To właśnie wtedy mamy szansę na rodzinne spotkania, rozmowy i wspólny odpoczynek. Okazuje się jednak, że ta idylliczna wizja świąt może być w tym roku mocno zaburzona.

Czy czekają nas samotne święta?

Powodem takiego obrotu sytuacji jest oczywiście koronawirus. Niestety, sytuacja w naszym kraju nie jest najlepsza, a nowych przypadków z dnia na dzień przybywa. Jeśli nie uda się zmienić tego trendu, to wszystko możliwe, że zarówno Boże Narodzenie, jak i Sylwester spędzimy z dala od swoich rodzin.

Dziennikarze Wirtualnej Polski rozmawiali ostatnio z Ryszardem Łukosiem, który jest analitykiem firmy ExMetrix. Firma ta zajmuje się badaniami statystycznymi i na bieżąco śledzi sytuację epidemiologiczną w naszym kraju. Niestety, eskpert nie ma dla Polaków najlepszych wieści.

Specjalista nie ma wątpliwości!

– Obecny wzrost zakażeń to początek nowej fali zachorowań. W porównaniu do poprzednich miesięcy, mamy pięciokrotny wzrost dobowych wyników. Martwimy się, czy służba zdrowia wytrzyma napór pacjentów z COVID-19. Nie chodzi o liczbę respiratorów czy miejsca w szpitalach, ale o liczbę personelu potrzebnego do zajęcia się ciężej chorymi. Tu widzę największe ryzyko – zaznaczył specjalista z ExMetrix.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak nieprzerwanie stosować się do zaleceń rządu. Pozwoli nam to zminimalizować liczbę nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju.

Jakie jednak czekają nas święta, rodzinne czy samotne? Tego na ten moment nie można jednoznacznie określić.

Jak informował portal "Życie": GWIAZDA SHOW "KRÓLOWE ŻYCIA" WYSZŁA ZA MĄŻ? CZY DAGMARA KAŹMIERSKA UKRYŁA ŚLUB PRZED SWOIMI FANAMI

Przypomnij sobie: GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY PRZESTRZEGA POLAKÓW! JEDEN Z PRODUKTÓW ZOSTAŁ WYCOFANY ZE SPRZEDAŻY. SPRAWA JEST BARDZO WAŻNA

Portal "Życie" pisał również: TYMI WYDARZENIAMI ŻYLI WSZYSCY POLACY. POJAWIAJĄ SIĘ NIEZNANE DOTĄD FAKTY W SPRAWIE MACIEJA ALEKSIUKA. CO TAKIEGO SIĘ WYDARZYŁO