Doskonale zdajemy sobie sprawę, że sytuacja związana z koronawirusem nie jest w naszym kraju najlepsza. Od kilku dni znów obserwujemy znaczny wzrost nowych przypadków zachorowań. Jakie plany ma w tym względzie Ministerstwo Zdrowia?

Co zamierza zrobić Ministerstwo Zdrowia?

- W ostatnim tygodniu mamy do czynienia z bardzo dynamicznym wzrostem liczby zachorowań. Teraz ta liczba wyraźnie przekroczyła tysiąc. W najbliższym czasie należy spodziewać się utrzymania tego trendu. To konsekwencja przywracania normalności, czyli naszego powrotu do standardowego modelu pracy, powrotu dzieci do szkół i do zwykłych czynności, które wykonywaliśmy przed pandemią – przekazał ostatnio minister zdrowia.

Jak informuje portal Radio Zet, Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń w powiatach, które oznaczone są jako żółte, zielone i czerwone.

- Jeżeli chodzi o ograniczenie zgromadzeń i wesel w strefie zielonej – zredukujemy limit, który do tej pory wynosił 150 osób, do 100 osób – wyjawił minister zdrowia.

W strefie czerwonej limit osób na weselach nie zostanie zmieniony i wyniesie on 50 osób, natomiast w strefie żółtej zostanie zmniejszony do 75 osób.

W życie wejdą nowe restrykcje

Dodatkowo minister zdrowia zaznaczył, że w strefie czerwonej zostaną wprowadzone zupełnie nowe restrykcje, które do tej pory nie obowiązywały w naszym kraju, jednak niejednokrotnie były już praktykowane przez naszych sąsiadów.

- Chcemy wprowadzić rozwiązanie, dotyczące ograniczenia działalności punktów gastronomicznych, restauracji, barów i pubów. Chcemy ograniczyć je tylko i wyłącznie w czerwonej strefie, do godziny 22.00 – wyjaśnił Adam Niedzielski.

Co więcej, minister zdrowia zapowiedział, że w strefie żółtej, podobnie jak w czerwonej, obowiązkowe będzie noszenie maseczek nawet na wolnej przestrzeni.

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ PEWNE, ŻE LATO NIE WRÓCI? NA POŁUDNIU NASZEGO KRAJU ZROBIŁO SIĘ BIAŁO. TEMPERATURY PÓJDĄ MOCNO W DÓŁ

Przypomnij sobie: NIESAMOWITE INFORMACJE O JEDNEJ Z GWIAZD „TAŃCA Z GWIAZDAMI”. UCZESTNIK WYZNAŁ PRAWDĘ, WYJAWIŁ, ZE ZMAGA SIĘ NIEULECZALNĄ CHOROBĄ, TO BARDZO TRUDNE

Portal "Życie" pisał również: KONTROWERSYJNE ZACHOWANIE BYŁEGO MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. RADOSŁAW SIKORSKI STANOWCZO ODPOWIEDZIAŁ POCZCIE POLSKIEJ