Kilka dni temu media obiegła informacja na temat byłego ministra zdrowia – Łukasza Szumowskiego. Jak się bowiem okazało, polityk otrzymał dodatni test na koronawirusa. Jaki obecnie jest stan jego zdrowia?

Jak czuje się były minister zdrowia?

- Gdy zdiagnozujemy sytuację chociażby pana ministra, to pewnie się okaże, że to zwykłe, bieżące sprawy życia codziennego i kontakt międzyludzki doprowadziły do zakażenia – wyjaśnił Waldemar Buda – sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej podczas rozmowy z dziennikarzami Wirtualnej Polski.

Jak się okazuje, były minister zdrowia czuje się obecnie bardzo dobrze i nie ma powodów do obaw o jego stan zdrowia.

Dziś rano gościem stacji RMF FM był senator Stanisław Karczewski, który potwierdził informacje o stanie zdrowia Łukasza Szumowskiego. Były minister zdrowia przechodzi koronawirusa bezobjawowo, a więc jego stan jest bardzo dobry.

Co z rekonstrukcją rządu?

Podczas rozmowy z senatorem w RMF FM została także poruszona kwestia zbliżającej się nieuchronnie rekonstrukcji rządu. Senator nie zaprzeczył doniesieniom, na temat tego, że Jarosław Kaczyński obejmie funkcję wicepremiera.

- Jest to kwestia skrócenia politycznej drogi podejmowania decyzji – powiedział senator.

Stanisław Karczewski wyjawił także, że Jarosław Gowin zostanie szefem resortu rozwoju. Ponadto będzie nadzorował także turystykę oraz wszystkie kwestie związane z pracą.

Co więcej, do poważnych zmian w rządzie dojdzie już niebawem. Mogą one bowiem zostać ogłoszone już jutro lub najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ PEWNE, ŻE LATO NIE WRÓCI? NA POŁUDNIU NASZEGO KRAJU ZROBIŁO SIĘ BIAŁO. TEMPERATURY PÓJDĄ MOCNO W DÓŁ

Przypomnij sobie: NIESAMOWITE INFORMACJE O JEDNEJ Z GWIAZD „TAŃCA Z GWIAZDAMI”. UCZESTNIK WYZNAŁ PRAWDĘ, WYJAWIŁ, ZE ZMAGA SIĘ NIEULECZALNĄ CHOROBĄ, TO BARDZO TRUDNE

Portal "Życie" pisał również: KONTROWERSYJNE ZACHOWANIE BYŁEGO MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. RADOSŁAW SIKORSKI STANOWCZO ODPOWIEDZIAŁ POCZCIE POLSKIEJ