TVN poinformował dziś, że pogoda praktycznie w całym kraju może dać się nam mocno we znaki. Okazuje się bowiem, że będzie bardzo niebezpiecznie! Lepiej nie wychodzić dziś z domów!

Pogoda będzie bardzo niebezpieczna!

Jak przekazuje portal Lelum, informacje te potwierdza także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dziś bowiem na znacznym obszarze naszego kraju mogą wystąpić burze, podczas których będzie obficie padać. Do tego będzie również bardzo silnie wiać, a w niektórych regionach kraju mogą pojawić się trąby powietrzne!

Według informacji przekazywanych zarówno przez portal TVN jak i przez IMGW już w godzinach popołudniowych w centrum, a także na północy i wschodzie naszego kraju zaczną formować się komórki burzowe.

Podczas burz porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość nawet do 120 km/h! Miejscami mogą również tworzyć się trąby powietrzne, które są bardzo niebezpieczne.

W których regionach będzie najgorzej?

Dodatkowo podczas burz będzie mocno padać, nie są wykluczone także opady gradu. Najgorzej będzie w województwie łódzkim, gdzie może spaść aż 20 litrów wody na metr kwadratowy!

Obecnie, jak podaje portal Lelum, alarmy drugiego stopnia obowiązują w województwie:

  • mazowieckim;
  • łódzkim;
  • warmińsko – mazurskim;
  • lubelskim;
  • podlaskim.

Pamiętajmy, aby podczas burz zachować bezwzględną ostrożność. Najlepiej dziś zostać w domu lub też załatwić wszystkie sprawy do godzin południowych, kiedy zagrożenie burzami nie będzie jeszcze aż tak duże. Pamiętajmy także, aby nie parkować samochodów pod drzewami oraz elementami infrastruktury, które mogą zostać przewrócone przez silny wiatr.

Jak informował portal "Życie": MIESZKANKA JEDNEGO Z POLSKICH MIAST UŻYŁA OCTU PODCZAS SPRZĄTANIA. NIE SPODZIEWAŁA SIĘ, ŻE BĘDZIE TO ZŁY POMYSŁ. KOBIETA ZNALAZŁA SIĘ W SZPITALU

Przypomnij sobie: KIEDY WRESZCIE SKOŃCZY SIĘ BATALIA O RENTĘ? PANI PAULINA NIE ZAMIERZA SIĘ PODDAĆ. JEJ WALKA Z ZUSEM TRWA JUŻ 20. LAT

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA