Od kilku tygodni nasz kraj nieustannie nawiedzały dosłownie południowe upały. Niejednokrotnie temperatura przekraczała 30 stopni Celsjusza w cieniu. To jednak już dziś się zmieni!

To już koniec słonecznej pogody?

Jak się okazuje, wraz z końcem wakacji kończy się w naszym kraju prawdziwe lato! Niestety, temperatury poszybują mocno w dół, a nasz kraj nawiedzać będą deszcze i silny wiatr. Jak sytuacja będzie przedstawiać się dzisiaj?

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś rano komórki burzowe, które przynoszą dość gwałtowne i obfite opady utworzyły się w okolicach Rzeszowa i sukcesywnie przemieszczają się na północny wschód kraju. Przyniosą one opady powyżej 10 mm/h.

Gdzie dziś możemy spodziewać się burz?

Mieszkańcy północy oraz wschodu naszego kraju muszą się zatem przygotować na lokalnie występujące burze i deszcz. Podczas burz prędkość wiatru może dojść nawet do 60 km/h, a opady deszczu mogą przekroczyć 10-15 mm/h.

Dzisiejsza temperatura nas nie zachwyci. Najcieplej będzie na południu i w centrum, gdzie słupki rtęci pokażą nawet 24 stopnie Celsjusza. Na Pomorzu jednak temperatura będzie kształtować się w granicach 19-20 stopni Celsjusza!

Co więcej, mieszkańcy północnego wschodu mogą odczuć problemy z koncentracją, a także bóle głowy. Wszystko to za sprawą niekorzystnych warunków biometeorologicznych, które wystąpią w tym rejonie naszego kraju. Na pozostałym obszarze Polski pogoda nie będzie mieć wpływu na nasze samopoczucie.

Czy wróci do nas jeszcze upalne lato? Na ten moment synoptycy nie zabierają głosu na ten temat.

Jak informował portal "Życie": KOLEJNE MIASTO WŁĄCZONE DO ŻÓŁTEJ STREFY. JEGO MIESZKAŃCY MUSZĄ LICZYĆ SIĘ Z DUŻYMI ZMIANAMI, JAKIE ZOSTANĄ WPROWADZONE JUŻ DZIŚ

Przypomnij sobie: KIEDY WYPADA KOLEJNA NIEDZIELA HANDLOWA? OKAZUJE SIĘ, ŻE JUŻ NIEDŁUGO FANI ZAKUPÓW BĘDĄ MIEĆ POWODY DO RADOŚCI

Portal "Życie" pisał również: ŻYWIOŁ PRZESZEDŁ PRZEZ JEDNĄ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI. SYTUACJA JEST POWAŻNA, MIESZKAŃCY ZDRUZGOTANI, WODA NISZCZYŁA WSZYSTKO NA SWOJEJ DRODZE