Wprowadzenie niedziel niehandlowych wywołało wiele kontrowersji wśród Polaków. Wiele osób zdążyło się już przyzwyczaić do takiego stanu rzeczy, jednak nadal spora część społeczeństwa uważa, że nie jest to dobry pomysł.

Czy niedziele niehandlowe to dobry pomysł?

Najmniej zadowolone z wprowadzenia niedziel handlowych były osoby, które pracowały na zmiany lub też do późna. Stawały one bowiem w sytuacji, w której nie miały kiedy zrobić zakupów. Jak wiele z nich przyznało, mocno skomplikowało im to życie.

W niedziele niehandlowe nie zrobimy zakupów w żadnym z dużych sklepów takich jak Auchan, Lidl, Biedronka, Aldi itp. Zamknięte są także galerie handlowe. Na szczęście osoby zapominalskie, które nie pamiętają o tym, aby zrobić zakupy wcześniej mogą liczyć na stacje benzynowe oraz małe osiedlowe sklepiki, w których sprzedają właściciele. Tam uda im się coś kupić nawet w dzień wolny od handlu.

Kiedy będziemy mogli zrobić zakupy?

Jak informuje portal Fakt, w tym roku na zrobienie dużych, niedzielnych zakupów mamy szansę jeszcze trzy razy. Okazuje się bowiem, że zbliżająca się niedziela - 30 sierpnia będzie niedzielą handlową! Zakupoholicy mają więc powody do radości.

Kolejne niedziele, kiedy będziemy mogli zrobić zakupy wypadną dopiero w grudniu. Będzie to 13 i 20 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

W zakupowym niedzielnym szale nie zapomnijmy jednak, że w naszym kraju nadal panuje pandemia koronawirusa. Bezcelowe chodzenie po sklepach nie jest więc w takiej sytuacji najlepszym pomysłem, szczególnie wtedy kiedy wraz z nami w sklepie przebywa duża liczba osób.

Pamiętajmy także o korzystaniu z maseczek ochronnych zasłaniających usta oraz nos, a także dezynfekcji rąk i utrzymywaniu bezpiecznej odległości.

Jak informował portal "Życie": KOLEJNE MIASTO WŁĄCZONE DO ŻÓŁTEJ STREFY. JEGO MIESZKAŃCY MUSZĄ LICZYĆ SIĘ Z DUŻYMI ZMIANAMI, JAKIE ZOSTANĄ WPROWADZONE JUŻ DZIŚ

Przypomnij sobie: MINISTERSTWO ZDROWIA Z KLUCZOWYM DLA BEZPIECZEŃSTWA MILIONÓW POLAKÓW KOMUNIKATEM. WIELE OSÓB CAŁKOWICIE O TYM ZAPOMINA

Portal "Życie" pisał również: ŻYWIOŁ PRZESZEDŁ PRZEZ JEDNĄ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI. SYTUACJA JEST POWAŻNA, MIESZKAŃCY ZDRUZGOTANI, WODA NISZCZYŁA WSZYSTKO NA SWOJEJ DRODZE