Wciąż rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Z tego powodu lista żółtych i czerwonych stref w naszym kraju wciąż się powiększa. Jak się okazuje dziś do żółtej strefy dołączył kolejny powiat.

Kolejny powiat włączony do żółtej strefy

Jak informuje portal Pikio, do żółtej strefy został włączony Łowicz wraz z całym powiatem łowickim. W ostatnich dniach odnotowano tam bowiem dość duży wzrost zakażeń. Co to oznacza dla mieszkańców?

Mieszkańcy powiatu łowickiego muszą się pogodzić z tym, że już od dziś powróci wiele z obostrzeń. Między innymi nie wszystkie sprawy w urzędach będą mogli załatwić osobiście. Jeśli jednak sprawa, z którą zwracają się do urzędu wymaga ich obecności to będą musieli przejść przez szereg czynności.

Pierwszym krokiem będzie przede wszystkim dostarczenie dokumentów do biura podawczego. Następnie mieszkaniec powiatu łowickiego będzie musiał dokładnie wyjaśnić, w jakim celu udaje się do urzędu, a także udostępnić wszystkie swoje dane, które mogą okazać się niezbędne, kiedy w urzędzie dojdzie do zakażenia koronawirusem.

Burmistrz przypomina, aby zachować rozwagę i ostrożność!

Do mieszkańców Łowicza i całego powiatu łowickiego zwrócił się także Krzysztof Kaliński - burmistrz miasta. Przypomina on o obowiązku zakrywania ust oraz nosa podczas przebywania w miejscach publicznych, a także o zachowaniu ostrożności.

- Nie ulegajmy panice, ale pamiętajmy o maseczkach w sklepach, na targowisku, w kościele, w miejscach publicznych. Pamiętajmy o częstym myciu rąk, o ich dezynfekcji - podkreślił burmistrz.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO PODJĘŁO ZASKAKUJĄCĄ DECYZJĘ, JEST MOŻLIWOŚĆ CAŁKOWITYCH ZAMKNIĘĆ. POLACY MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA TAKĄ EWENTUALNOŚĆ

Przypomnij sobie: MINISTERSTWO ZDROWIA Z KLUCZOWYM DLA BEZPIECZEŃSTWA MILIONÓW POLAKÓW KOMUNIKATEM. WIELE OSÓB CAŁKOWICIE O TYM ZAPOMINA

Portal "Życie" pisał również: ŻYWIOŁ PRZESZEDŁ PRZEZ JEDNĄ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI. SYTUACJA JEST POWAŻNA, MIESZKAŃCY ZDRUZGOTANI, WODA NISZCZYŁA WSZYSTKO NA SWOJEJ DRODZE