Jak podaje portal "Radio Gdańsk", Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia przed upałami. Oznacza to, że termometry mogą tu pokazać ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu. W sobotę będzie podobnie, choć pojawi się deszcz.

Upalny piątek

W piątek 21 sierpnia należy spodziewać się wysokich temperatur. W Gdańsku możemy się spodziewać 30 stopni na termometrach. Pojawi się wiatr słaby i umiarkowany wiejący z kierunków południowych oraz południowo-wschodnich.

Sobota przyniesie zmiany

W sobotę będzie nieco chłodniej - termometry w Gdańsku mają pokazać 28 stopni. Będzie też zdecydowanie mniej słońca. Pojawi się zachmurzenie momentami wzrastające do dużego oraz opady deszczu.

YouTube

Ważny apel

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że w momencie wystąpienia wysokich temperatur powinniśmy pić jak nawięcej niegazowanej wody, w czasie wyjść powinniśmy mieć nakrycie głowy i przewiewną odzież. Powinniśmy także ograniczyć przebywanie na słońcu do absolutnego minimum i pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem.

Należy także unikać picia alkoholu, nie pozostawiać dzieci oraz zwierząt w aucie. Warto również unikać wysiłku fizycznego.

Lubicie wysokie temperatury?

To też może cię zainteresować: Gdańsk: Dwór Ernsatll ma szansę na drugie życie. Jakie są plany

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujący pomysł rządu. Czy uczniów czeka obowiązkowa kwarantanna

O tym się mówi: Pojawił się nowy raport Ministerstwa Zdrowia. Niestety nie ma powodów do radości. Jest nowy rekord