Wciąż napływają do nas informacje o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. Niestety, sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nadal się nie poprawia!

Spotkanie nie było najlepszym pomysłem?

Jak informuje portal Money, w ostatnim czasie, a dokładnie trzy tygodnie temu miało miejsce Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Spotkanie w tym roku wyjątkowo odbywało się online, jednak na miejscu pojawiło się 91 osób - pięciu Franciszkanów oraz 86. osób odpowiedzialnych za organizację spotkania. Jak się jednak okazuje, taka forma zorganizowania spotkania nie była skuteczną ochroną przed zakażeniam koronawirusa.

Spotkanie odbywało się od 26 lipca do 1 sierpnia, więc od tego czasu wiele osób zdołało już wyzdrowieć, na co jednoznacznie wskazują testy. Jak poinformował sanepid na Podkarpaciu, 50 z przebadanych osób otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jednak rzeczniczka Franciszkańskiego Spotkania Młodych - Marta Górka poinformowała, że do tej pory nie zostały przebadane wszystkie osoby, które uczestniczyły w spotkaniu.

- Mamy więc taką sytuację, że wśród kadry są zarówno osoby, które nie miały jeszcze przeprowadzanych testów i czekają na nie w kwarantannie, jak ozdrowieńcy - poinformowała rzeczniczka FSM podczas jednego z wywiadów.

Marta Górka dodała także, że na spotkaniu obecne były tylko osoby młode. W taki sposób organizatorzy chcieli zmniejszyć ryzyko zakażenia. Czy jednak się to udało?

Źródło: parafialnik.pl

To nie koniec nowych przypadków

Co więcej, na Podkarpaciu wykryto ostatnio kolejne ognisko koronawirusa, które pojawiło się w Przeworsku, w Zakładzie Odzieżowym „Alex”. Zakażonych jest tam 12 osób spośród kadry oraz 4 osoby, które miały z nimi kontakt.

Od razu po wykryciu zakażenia zakład został zamknięty, a obecnie na kwarantannie przebywa łącznie 368 osób i są to pracownicy oraz ich rodziny.

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW