W naszym kraju obserwujemy nieustanny wzrost przypadków koronawirusa. Wiemy, że choroba ta przenosi się drogą kropelkową z człowieka na człowieka.

Komary przenoszą wiele chorób!

Kiedy na zewnątrz zrobiło się cieplej pojawiły się obawy o to, czy komary również mogą przenosić nowego wirusa?

Nie jest tajemnicą, że komary, których głównym pożywieniem jest krew, potrafią przenosić wiele chorób. W krajach afrykańskich to właśnie te owady są nosicielami malarii.

Jak zatem jest w przypadku koronawirusa? Czy powinniśmy obawiać się zwiększenia przypadków zarażeń wraz ze wzrostem temperatury i zwiększeniem aktywności komarów?

Światowa Organizacja Zdrowia uspokaja!

Do obaw społeczeństwa związanych z przenoszeniem koronawirusa przez komary odniosła się Światowa Organizacja Zdrowia. Stanowisko WHO w tej sprawie jest jasne i niezmenne praktycznie od samego początku pandemii.

- Póki co, nie ma żadnych dowodów na to, że koronawirus może być przenoszony przez komary ­– brzmi komunikat Światowej Organizacji Zdrowia w tej sprawie.

Jak informuje portal zdrowie.radiozet.pl, podobne zdanie na temat przenoszenia wirusa przez komary mają także organizacje takie jak The American Mosquito Control Association oraz rządowa agencja Centers for Disease Control and Prevention, która opublikowała następujące oświadczenie:

„W tej chwili nie mamy danych sugerujących, że COVID-19 lub inne podobne koronawirusy (np. SARS, MERS) rozprzestrzeniają się przez komary lub kleszcze".

Bieżące informacje na temat ekspertyz naukowców w tej kwestii można śledzić na stronie who.int, a także mosquito.org.

Pamiętajmy jednak, żeby nadal stosować się do zaleceń WHO w kwestii higieny, aby ustrzec się przed zakażeniem koronawirusem.

Jak informował portal „Życie”: CO CZEKA NAS NA JESIEŃ? KRZYSZTOF JACKOWSKI NIE MA ZŁUDZEŃ, ŻE MAMY POWODY DO STRACHU

Przypomnij sobie: POLACY BĘDĄ ZASKOCZENI. JUŻ OD DZIŚ WCHODZĄ W ŻYCIE ZUPEŁNIE NOWE ZASADY. POJAWIŁA SIĘ OFICJALNA INFORMACJA RADY MINISTRÓW

Portal „Życie” pisał również: GDAŃSK: MIESZKAŃCY MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ JUŻ O ZNACZĄCE DOFINANSOWANIE Z WFOSiGW. JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ